Кралската Селангор Рака Заврши Савана Колекција Калај Газела Колба За Колкови См Подарок

Кралската Селангор Рака Заврши Савана Колекција Калај Газела Колба За Колкови См Подарок

Достапно за вашата нарачка
DEN 2160.00
Залиха:

ПОДАРЕТЕ ПОДАРОК ШТО ЌЕ се НЕГУВА ЗАСЕКОГАШ - оваа прекрасна колба за колкови е совршен подарок; оној што ќе се негува цел живот. ДИЗАЈН од 1920-тите-октогонална тема обединува современ вокабулар за дизајн од 1920-тите, оживеан со Извајани релјефи на Африканскиот див свет инспирирани Од Деко во светла завршница калај. ПАТУВАЊЕ ОД СУШТИНСКО значење-Без разлика дали патувате, пешачите, кампувате, излегувате на езерото или го истражувате градот, Колбата Со Колкови Газела е нешто што не можете да го заборавите. СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и ДИЗАЈН – ова рачно завршено уметничко дело и издржливо и стилско, додека дискретно може да го задржи вашиот омилен пијалок. ВИСОКОКВАЛИТЕТЕН КАЛАЈ - Секое парче е прецизно рачно завршено од нашите искусни занаетчии. Не изложувајте калај на директен пламен и загреани површини. Како и со секој метал, калајот не е безбеден во микробранова печка. Не чистете или чистете со четка. Калајот не е безбеден за миење садови. Ако живеете покрај морето, атмосферските соли можат да ги затапат површините на калај. Уметноста, литературата и авантурата долго време имаа фасцинација со Африка, нејзините огромни култури, чистењето на нејзиниот филмски пејзаж и нејзиниот изобилен див свет. Саваната го евоцира светот на каки и раскошни шаторски кампови од луксузното патување на почетокот на 20 век, со романтично уметничко Деко толкување на фауната на континентот. Колба За Колкови. Висина : 10,5 см. Должина : 8,5 см. Ширина : 2,5 см. Капацитет : 10c L. Повеќе од 100 години, нашите парчиња калај означуваат значајни моменти во животот и често се пренесуваат од генерација на генерација. Со текот на времето и со употреба, калајот развива пријатен пригушен тон уникатен за металот. Научете како да ја одржувате истакнатата Завршница На Кралскиот Селангор со овие едноставни совети.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата