K&засилувач;F Концепт 52mm УВ/CPL/ND Комплет За Филтрирање Леќи -18 Повеќеслојни Премази, УВ Филтер + Филтер За Поларизатор + Филтер За Неутрална Густина + Крпа За Чистење+ Ф?

K&засилувач;F Концепт 52mm УВ/CPL/ND Комплет За Филтрирање Леќи -18 Повеќеслојни Премази, УВ Филтер + Филтер За Поларизатор

Достапно за вашата нарачка
DEN 2.67
Залиха:

①Комплетот Вклучува Q&F Концепт комплет за филтер за професионална фотографија со оптичко стакло, вклучувајќи УВ филтер + CPL поларизатор филтер + филтер за нетурална густина (ND4) + филтер торбичка + крпа за чистење микрофибер. ●Увезете Оптичко Стакло Сите филтри направени Од Увозно Јапонско оптичко стакло со нанометарски премази од 18 слоја, висока антирефлексивност за да се обезбеди вистинска боја и квалитет на сликата, дизајнот на рамката СО ЦПУ што го зголемува триењето може лесно да го инсталира и отстрани филтерот. ●Крпа За чистење И Торбичка За Филтрирање ● крпа За чистење Микрофибер без статички електрицитет, одлична за чистење прашина во објективот и камерата, торбичката за филтри може да собере 3 филтри, лесна за носење. ●Функција на филтер●УВ филтер за заштита на објективот и спречување на ефектот НА УВ зраци за квалитетот на сликата. Кружен поларизирачки филтер за подобрување на бојата и контрастот, отстранете го сјајот од нементалната површина, како што се водата и стаклото. НД4 филтерот обезбедува 2-стоп намалување на светлината, препорачано за употреба во облачен ден. ●ЗАБЕЛЕШКА овој Комплет За Филтри За Концепти K&F е компатибилен со сите леќи од 52 mm. Ве молиме проверете ја големината на конецот на објективот на вашиот фотоапарат пред да нарачате. На овој број секогаш му претходи симбол" Z " (дијаметар). На пример : 052=52мм големина на конецот на објективот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата