Легура wallид дијамантска уметност 5д целосна рунда за вежбање мозаик занаетчиска слика DIY романтична loveубов дијамантска сликарство ринестон постер домашен украс п?

Легура wallид дијамантска уметност 5д целосна рунда за вежбање мозаик занаетчиска слика DIY романтична loveубов дијамантска

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.33
Залиха:

Ве молиме, дозволете 1-3 см да се должи на мерење на отстапување до рачно мерење. Шарено сликарство со дијаманти го украсува вашиот дом. 1 x Дијамантска сликарска крпа 1 сет x алатки за сликање на дијаманти (пенкало, послужавник, лепило, rhinestones) 20 торби x rhinestones. Комплети за сликање на дијаманти за дијаманти- Дијамантско сликарство може да ја подобри вашата практична способност и да биде добро искуство за врзување за семејството. Супер блиц дијамант - Тркалезните вежби да изгледаат сјајни и никогаш нема да бидат избледени, поживописни и брилијантни од дијамантите на смолата. Спецификација : Тип на Rhinestone : Комплетна вежба за Rhinestones Материјал : Canvas + смола Rhinestones Големина : 45 x 30cm/17,72 x 11. Кога ќе завршите Тоа, ставете неколку книги на врвот, оставете го поцврсто. Честитки, можете да одите да го поставите и да го украсите вашиот дом сега! Забелешка : 1. Не е завршено. Сјае во светлината, е најпопуларната декорација на DIY. Комплети за сликање на дијаманти за дијаманти- Дијамантско сликарство може да ја подобри вашата практична способност и да биде добро искуство за врзување за семејството. Ова е сликарство со дијаманти. Благодарам! 3. (Ова е безделно. Забавни подароци за вашите родители, деца, пријатели и соработници. Повикајте ги овие чекори сè додека не ги завршите, ќе најдете дека ќе трае времето, имате прекрасно и неверојатно дијамантско сликарство. Совршено украсете ја вашата дневна соба или спална соба за да одговараат и да создадете различни стилови, сигурни сме дека ќе ви се допадне. Пронајдете ги симболите на сликата, почнувајќи од залепете додека не ја завршите. Повикајте ги овие чекори сè додека не ги завршите, ќе најдете дека ќе трае времето, имате прекрасно и неверојатно дијамантско сликарство.

Кон својствата

Rhinestone Type:
Full Drill Round Rhinestones
Material:
Canvas + Resin Rhinestones
Size:
45 X 30cm/17.72 X 11.81
Frame:
No
Color:
As Shown
DIY Diamond Painting Steps:
1. Open the box, check the kits whether complete.:
2. According to the color code, choose a color into the plate;If you paste the same color at the same time, you can increase the speed.:
3. Find the symbols in picture, beginning paste until finish it.:
4. When you finish it,put some books on top, let it more firmly.:
5. Congratulations, you can go to frame up and decorate your home now!:
Note:
1. This is DIY diamond painting. It's not finished. You need to do it yourself. And we do not provide the frame.:
2. Due to the different monitor and light effect, the actual color of the item might be slightly different from the color showed on the pictures. Thank you!:
3. Please allow 1-3cm measuring deviation due to manual measurement.:
1 X Diamond Painting Cloth:
1 Set X Diamond Painting Tools(Pen,Tray,Adhesive,Rhinestones):
20 Bags X Rhinestones:

Најдобри предлози во категоријата