Лента од неопренови Пена, Отворена Ќелија, Акрилно Лепило, 3/16 Во Дебел х 1/2 Во Широк х 10 стапки. Долго

Лента од неопренови Пена, Отворена Ќелија, Акрилно Лепило, 3/16 Во Дебел х 1/2 Во Широк х 10 стапки. Долго

Достапно за вашата нарачка
DEN 482.88
Залиха:

[СПЕЦИФИКАЦИИ НА СТАВКАТА] Цврстина : Мека (5-8 пси), Тип На Ќелија : Отворена Ќелија, Боја : Црна, Текстура : Текстура, Материјал : Неопренови, Подлога : Акрилно Лепило, Дебелина : 3/16", Ширина : 1/2", Должина : 10 стапки. [ПЕРФОРМАНСИ] Неопренот е најчесто користен материјал од пена поради неговата добра рамнотежа на силата, маслото, водата и отпорноста на временските услови. Пената со отворени ќелии е наменета за воздухот полесно да навлезе во отворените ќелии, со што се прави порозна и апсорбирачка од затворената клеточна пена. [ТЕХНИЧКИ АТРИБУТИ] Отклонување На Компресија : 7 psi, Густина : 33 фунти / cu. фт., Цврстина на истегнување : Не Е Оценет, Температурен Опсег : -20°F до 175°F, Спецификациите Се Исполнети : ASTM D1056 1 C2. [РАЗНИ АПАРАТИ] Вообичаени апликации вклучуваат индустриски дихтунзи за запечатување вода, воздух, прашина и други предмети од животната средина, автомобилски дихтунзи и атлетска опрема. Неопренот е најчесто користен материјал од пена поради добрата рамнотежа на силата, маслото, водата и отпорноста на временските услови. Вообичаените апликации вклучуваат индустриски дихтунзи за запечатување вода, воздух, прашина и други предмети од животната средина, автомобилски дихтунзи и атлетска опрема.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата