Lightnum LED Канделабри Светилки E12 6 Пакет, Сензор За Движење Тавански Светла 2 Пакет, 8.7 во, 15W 1500LM, 2700K/4000K/5000K Избрани Температура На Бојата

Lightnum LED Канделабри Светилки E12 6 Пакет, Сензор За Движење Тавански Светла 2 Пакет, 8.7 во, 15W 1500LM, 2700K/4000K/5000K

Достапно за вашата нарачка
DEN 2.33
Залиха:

90% Заштеда На Електрична Сметка - LIGHTNUM 5 W e12 LED сијалица е енергетски ефикасна замена за стандардна ламба СО БЛЕСКАВО светло ОД 40 W, секоја LED сијалица чини само околу 0,6 долари електрична сметка годишно; излезот од 15 Вати ја прави идеална замена за традиционална сијалица од 150 вати за вашата бања, гаража, трем, скали, заштедувајќи 90% домашна сметка за електрична енергија годишно. Висока Осветленост-Секоја сијалица со канделабри со 470 лумени излез на светлина за да обезбеди подобри перформанси на осветлување во вашата дневна соба, спална соба, бања, кујна, магацин, гаража; светлосен сензор ЗА движење ПРЕДВОДЕНА од таванско светло СО 1500 прозрачен флукс за лесно осветлување на секој агол. Таванско Светло На Сензорот За движење-осветлувањето на монтирање на рамна монтажа од 8,7 инчи автоматски ќе се вклучи кога ќе се приближите во опсегот на растојание во рамките на 11,5 стапки. Два достапни режими на сензори вклучени со едно копче : ноќен режим-автоматски на ноќната база на движење; режим на дневна светлина-автоматски вклучен и во дневна и во ноќна база на движење. 3 Избрана Температура На Бојата - 3 температура на Бојата (2700 K/4000 K/5000 K) во една таванска светилка, контролирана со еден прекинувач, изберете ја саканата температура на бојата додека инсталирате. 2700к топло со создава пријатна светлина за внатрешен плакар, скали; 4000к неутрално бело нуди силна светлина за осветлување на ходникот, надворешен трем; 5000к дневна светлина белата нуди ладно чисто светло за перална, бања. Сигурен Производ И Услуга-5 Години гаранција ветена ОД ЛАЈТНУМ, сите ваши проблеми ќе бидат задоволително решени брзо. ЕТЛ наведени И СЕРТИФИКАЦИЈА НА ФКЦ ја гарантираат безбедноста и квалитетот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата