листови 1 - Www.laboratoire-prothesiste-dentaire.com

Месинг плоча од месинг чист бакарен лист фолија метал тенок лист фолија плоча метална плоча метална фолија

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

DEN 926.88
Достапност: Достапно за вашата нарачка
Lucknight E- Sport

Високо квалитетна чистота на бакар 99,9% табла за бакарна фолија, мазна површина ,, ниска содржина на кисло

DEN 1.00
Достапност: Достапно за вашата нарачка
Месинг плоча од месинг од месинг од лабава плоча од бакарна метална плоча 0,8х 100 х 100 мм исечена бакарна метална плоча метална

Дебелина : 0,8мм, број на слоеви : единечна страна Големина на панелот : 100мм 100мм 0,8мм (должина ширина вис�

DEN 2.67
Достапност: Достапно за вашата нарачка
Месинг лим Huilun Brass H62 Тенок лим со фолија од метална плоча со метална решетка за CNC Дебелина на моделот на рамката 2.

Материјал : месинг лист, боја : злато Висок квалитет Мазна површина, ниска содржина на кислород Висока чи

DEN 1229.60
Достапност: Достапно за вашата нарачка
Забавувајте Се Метална Бакарна Фолија Бакарен Лим Бакарна Метална Фолија Што Е Погодна За Заварување и Браз 200мм х 300мм, 200мм

Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи об�

DEN 1.67
Достапност: Достапно за вашата нарачка
Месинг Плоча Месинг Лист Дебелина 0.03, 4 X6 Широко Се Користи Во Развојот На Производот Металопреработувачка Нова Алатка Метална

Повеќе Големина : прибл.100х150х0, 8мм, 100х150х1мм, 100х150х1, 5мм, 100х150х2мм Добри механички својства, термичка сост�

DEN 464.48
Достапност: Достапно за вашата нарачка
Малку висока афион метална бакарна фолија метална метална тенка плоча за фолија 50мм X 1000мм месинг плоча

Материјал : месинг Димензии : 50мм x 1000мм x 0,1мм / 0,15мм Главно се користат за производство на прецизни инстр�

DEN 724.80
Достапност: Достапно за вашата нарачка
Nianxinn метална бакарна фолија од бакарен лим метал метална плоча за фолија е идеална за правење или електрични проекти Дебели

Материјал : месинг лист H62 Висока јачина, добра пластичност, добра заварување 100% и висок квалитет СОСТОЈ�

DEN 1517.44
Достапност: Достапно за вашата нарачка
Кејкинг месинг плоча бакар лим Виолетова бакар Различна големина чист бакарен лист за, занаети, поправки, електрична мерачка

Има одлична отпорност на абење, голема јачина, цврстина, отпорност на корозија, добра обработливост и ле

DEN 1.67
Достапност: Достапно за вашата нарачка
Согудио Месинг Плоча Чист Бакар Лим Фолија Метал Снабдување Темно Стари Месинг лист 8 X12 За Обработка На Метали Занаети Модел

Кој има добри механички својства и добра обработка, може да издржи обработка на топол и ладен притисок...

DEN 2.33
Достапност: Достапно за вашата нарачка
Нијанксин Бакар Лим Месинг Цу Метал Лим Фолија Плоча Одлично За Занаети, Машински Продавници Дебелина Листови

ОЖИВЕЈТЕ ГИ ВАШИТЕ ЗАНАЕТЧИСКИ ИДЕИИдеални За ракотворби, емајл, реставрација на бакар, изработка или е

DEN 614.24
Достапност: Достапно за вашата нарачка
Месинг Плоча Бакар Лим Месинг Цу Метал Лим Фолија Плоча Мазна Површина Исклучителна Организација Дебелина Метал Бакар Плоча

100% и висок квалитет Мазна површина, ниска содржина на кислород Висока чистота, фина организација...

DEN 1.67
Достапност: Достапно за вашата нарачка
Тротек | Златен сјај проucирен сјајни акрилни чаршафи | 4 компјутери | 10 X23.62 X1/8 | DIY материјал за ласерско гравирање,

【Трајни и сигурни】 : Нашите сјајни акрилни чаршафи нудат голема отпорност на надворешни агенси, се УВс�

DEN 1.33
Достапност: Достапно за вашата нарачка
Yiwango чиста бакарна метална плоча со фолија, исечена бакарна метална плоча погодна за заварување и накит што прави чист бакарен

Добро во електрична спроводливост, топлинска спроводливост, отпорност на корозија и други својства за �

DEN 0.33
Достапност: Достапно за вашата нарачка
AMDHZ чист бакарен лист фолија месинг лим блок квадратни рамни бакарни плочи таблети материјал индустрија мувла метал DIY рачно

Месингот има голема јачина, висока цврстина и добра пластичност, но сепак може да издржи добро обработк�

DEN 1383.04
Достапност: Достапно за вашата нарачка
Ткајачка Кожа 420д Најлонски Стабилен Чаршаф Коњско Ќебе-Двојни Затворачи Со Тока За Лесно вклучување И Исклучување, Бургундија,

Најлон Увезени благ временски лист изграден од 420материјал за негирање Нуди лесна издржливост...

DEN 2.67
Достапност: Достапно за вашата нарачка
Плоча ОД Јаглеродни Влакна ХУИОП, Панел Од Плочи ОД Јаглеродни Влакна 3К Обичен Ткаен Мат Сјајна Површина Со Целосна Плоча Од

Изработен од материјал од јаглеродни влакна, многу силен и лесен Висока цврстина, може да се намота и мо�

DEN 495.84
Достапност: Достапно за вашата нарачка
Метал бакар фолија Чист бакар лим Фолија Чист Бакар Метал Лим Фолија Плоча 3 х 100 х 150 Мм Сече Бакар Метал Плоча, 100мм х

Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи об�

DEN 3.33
Достапност: Достапно за вашата нарачка
Месинг плоча од месинг плоча со метални плочи метални суровини за ладење Индустриски материјали H62 Cu 100mmx300mm, 1,5mmx100mmx300mm

7Диферентни големини за вас : 0,8mmx100mmx300mm, 1mmx100mmx300mm, 1,5mmx100mmx300mm, 2mmx100mmx300mm, 2,5mmx100mmx300mm, 3mmx100mmx300mm, 4mmx100mmmx3mm...

DEN 889.12
Достапност: Достапно за вашата нарачка
ХУЛУН Месинг Лим Бакар Лим Цу Лист Фолија Плоча Одлично за Машински Продавници 0. 2ммх50ммх1м Месинг Плочи

ОЖИВЕЈТЕ ГИ ВАШИТЕ ЗАНАЕТЧИСКИ ИДЕИИдеални За ракотворби, емајл, реставрација на бакар, изработка или е

DEN 494.56
Достапност: Достапно за вашата нарачка
Забавувајте Се Метална Бакарна Фолија Месинг Плоча Од H59 Cu Cnc Рамка Модел Мувла DIY Дебелина На Конструкцијата: 10 Mm, Должина:

Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи об�

DEN 2444.00
Достапност: Достапно за вашата нарачка
Хуилун Месинг Лим Чист Бакар Метален Лим Фолија Плоча Сече Бакар Метална Плоча Погодна За Заварување И Правење Месинг Плочи

Материјал : висококвалитетен бакар Големина на панелот : 1000мм500мм0,4 мм / 0 5мм (ЛВЧ) Дебелина : 0,4 мм / 0,5 мм...

DEN 1041.76
Достапност: Достапно за вашата нарачка
Пронајден е 647 Од стоката