ЛИУГУ 1Pcs 220VAC 12V 25A KG316S Дигитални Автоматски Електронски Програмабилни Моќ Swiftlet Тајмер Прекинувач

ЛИУГУ 1Pcs 220VAC 12V 25A KG316S Дигитални Автоматски Електронски Програмабилни Моќ Swiftlet Тајмер Прекинувач

Достапно за вашата нарачка
DEN 456.16
Залиха:

Прекинувачи. Прекинувачи. Прекинувачи Опис Напон : 220v 50-60hzcustomisted : 110 V, 12 V,24vcapacety : 25 A 250 VACDisplay : LCDPrograms : 32 вклучување/исклучување секој ден или опсег на неделникот : 1min~168hrsmini интервал : 1 mins Hysteresis : 2s/ден (25°C)Просечна грешка : 1s/24h, 25°cbattery Моќ : 5 годишна потрошувачка на енергија 1 va (max)темпо.опсег : -25°C~+60°Cmounting : DIN железнички Или M3 screwsapplaction : 7 дена 24 часа програмабилен тајмер за прекинувач може автоматски да се вклучи и исклучи разни видови електрична опрема во претходно поставено време. Широко се користи за 7 дена програмабилна контрола на улично светло, неонско светло (знак), светилка, бојлер, климатик, билборд, електричен шпорет, засилувач, распрскувач, шишиња, предгрејач, земјоделски објекти и опрема за радиодифузија итн. Има карактеристики на мала потрошувачка, чип со висока точност, силно анти-заглавување, едноставен и лесен за поставување, потврдува НА IEC60367 и СЕ сертифицирани.Функција : на пример, сакаме светилка да се вклучи во 8 : 00 : 01,Монди, исклучи во 8 : 30 : 30 часот.Вторник.Можеме да го користиме прекинувачот за тајмер KG316 S.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата