Лукинбокс 3 Комплети Комплет За Везови За Почетници, Комплети За Вкрстени Шевови Од Ткаенина за Возрасни, Комплети За Стартер ЗА ВЕЗЕЊЕ САМИ СО Цветни Цветни Дезени

Лукинбокс 3 Комплети Комплет За Везови За Почетници, Комплети За Вкрстени Шевови Од Ткаенина за Возрасни, Комплети За Стартер

Достапно за вашата нарачка
DEN 255.84
Залиха:

Везење САМ Занает : на крпата за везење има цветен печат, лесно е за почетниците да ја научат иглата. Овие можат да им помогнат на оние кои не се запознаени со везот да станат поудобни и посигурни во она што можат да го создадат. Што Има Внатре : Опремен со 2 карики за везење(7,8 инчи), 3 памучни везови, 3 нишки во боја на пакување, 6 игли, 1 ножица, 3 илустриран водич за бод и упатства. Овој комплет вклучува се што ви треба за да ја креирате оваа прекрасна шема која ја демонстрира убавината и силата на сите жени. Лесно Ракување : Лесно врамени во обрачот за везење и исто така прават одлични навлаки за перничиња, квадрати од јорган, мини-банери, врамена уметност или што и да е друго што можете да сонувате. Прилагодете ја завртката така што ќе можете да ја затегнете кога е потребно за да ја држите ткаенината цврста како барабан. Илустрирана Ткаенина : ботаничката шема е отпечатена на ткаенината и може да се измие со вода. Ве молиме, не ја мијте ткаенината пред да ја завршите бидејќи моделот лесно ќе се измие со вода. Совршена Декорација и Подароци : Везењето е одлична вештина за создавање прекрасна ѕидна уметност, перници за перници и повеќе парчиња украси за дома сигурно ќе дадете изјава. Исто така убав соодветен подарок за вашето сакано семејство и вашите драги пријатели. Конец. Опис Везот е многу релаксирачки и ефтин занает. Повторувачката природа на везот им овозможува на зафатените работници да се релаксираат, расчистат и да им го вратат умот (слично на медитацијата). Исто така, може да биде огромно ако не знаете како и од каде да започнете. Нашиот целосен опсег на комплети за везови ќе ви овозможи полесно да научите. Исто така, добивате убаво уметничко парче за да висат на ѕидот како декор или да го испратите на вашиот добар пријател како одличен подарок за одмор или божиќен подарок. Карактеристики На производот ● Комплет За Вкрстен бод со сите алатки, полесно е да започнат возрасните. ● Чистиот вез за раце е прифатлива и креативна опција за оние кои сакаат да ги држат немирните раце зафатени. ● Комплетот за рачен вез доаѓа со печат со шема што ќе ве води низ потребните конци и ќе обезбеди прекрасен резултат. За чиста завршница, моделот за везење лесно се мие со вода. ●Обрачите за вез имаат завртка за прилагодување што е лесно да се држи ткаенината цврста. ● Одлично како убави парчиња домашен декор еднаш завршени и внимателен подарок за секој што сака да се обиде во везот. Комплетот Вклучува 3x облека за везење 2x пластични карики за везење 3 x англиски инструкции 6x игли за везење 3x обоени нишки 1x ножици.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата