Luter 2PCS ленти за пренос на топлина, 20мм x 33m висока температура на временска лента за топлина винил за притискање на лента за лепење термичка лента отпорна на топлина ?

Luter 2PCS ленти за пренос на топлина, 20мм x 33m висока температура на временска лента за топлина винил за притискање на лента

Достапно за вашата нарачка
DEN 2.00
Залиха:

Содржина на пакет : ќе добиете 2 парчиња ролни термички ленти долги 33м/108ft и ширина од 20мм/0,8inch, совршени за притискање на топлина, печатење, маскирање, лемење, поправка на електроника и други проекти за DIY. Карактеристики на производот : Нашата термичка лента може да се излупи чисто, таа е полиестерска филмска лента со лепило со висока температура, што е лесно да се олупи и не остава остаток. Дури и нерамните површини можат лесно да се завиткаат со занаетчиска лента отпорна на топлина. Висококвалитетен материјал : Оваа висока температура е изработена од изолационен материјал за миленичиња, што е материјал отпорен на висока температура, а во исто време е исто така отпорен на ладно и отпорен на солза, лесен за лепење и не е лесен за кршење. Отпорност на висока температура : Нашите топлински ленти за сублимација се отпорни на топлина до 220 ° C (428?) И работат добро во топлински преси, преси за кафе или други трансфери на топлина. Широка апликација : Овие ленти за преси на винил за топлина се погодни за сите празно печатење на сублимација, како што е на сублимација за кафе, чаши, чаши, маици, перници, облека, ткаенини и повеќето проекти за DIY, исто така погодни за заштитни табли за кола, лемење, електрична изолација и разделете ги жиците. Содржина на пакет : ќе добиете 2 парчиња ролни термички ленти долги 33м/108ft и ширина од 20мм/0,8inch, совршени за притискање на топлина, печатење, маскирање, лемење, поправка на електроника и други проекти за DIY. Карактеристики на производот : Нашата термичка лента може да се излупи чисто, таа е полиестерска филмска лента со лепило со висока температура, што е лесно да се олупи и не остава остаток. Дури и нерамните површини можат лесно да се завиткаат со занаетчиска лента отпорна на топлина. Висококвалитетен материјал : Оваа висока температура е изработена од изолационен материјал за миленичиња, што е материјал отпорен на висока температура, а во исто време е исто така отпорен на ладно и отпорен на солза, лесен за лепење и не е лесен за кршење. Отпорност на висока температура : Нашите топлински ленти за сублимација се отпорни на топлина до 220 ° C (428?) И работат добро во топлински преси, преси за кафе или други трансфери на топлина. Широка апликација : Овие ленти за преси на винил за топлина се погодни за сите празно печатење на сублимација, како што е на сублимација за кафе, чаши, чаши, маици, перници, облека, ткаенини и повеќето проекти за DIY, исто така погодни за заштитни табли за кола, лемење, електрична изолација и разделете ги жиците. Спецификација : Боја : како што е прикажано на материјалот за слика : Материјал за миленичиња Големина на производот : 33м/108ft во должина; Детали за пакетот 20мм/0,8inch во ширина : 2 x високи ленти за темпо Белешка : Поради рачно мерење, големината и тежината може да имаат одредена грешка. Поради разликата помеѓу мониторите, може да има мала разлика во бојата.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата