Maifix 2 Flute HRC60 12.0x12DX75L рамна глава Taper Straight Shank CNC Milling Cutter Постави мелница за завршување на челик во волфрам

Maifix 2 Flute HRC60 12.0x12DX75L рамна глава Taper Straight Shank CNC Milling Cutter Постави мелница за завршување на челик

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.33
Залиха:

【Апликација】- Не'рѓосувачки челик /челик /леано железо, најголема цврстина на сечење : HRC 60. 【Големина】- Дијаметар на работ : 12мм, дијаметар на шипка : 12мм, вкупна должина : 75мм. 【Карактеристики】-Добра отпорност на абење, голем дизајн на флејта со чипови доведува до непречено отстранување на чипови достапно за различен вид на мелење. 【Машината】 -Подобро е за машина за мелење, ЦПУ, обработка на ЦПУ и инженерски центар, доколку има потреба од големина на инч, испратете ни порака. 【Пакет】- 1 парчиња во една пластична кутија, што може добро да ги заштити крајните мелници. 【Апликација】- Не'рѓосувачки челик /челик /леано железо, најголема цврстина на сечење : HRC 60. 【Големина】- Дијаметар на работ : 12мм, дијаметар на шипка : 12мм, вкупна должина : 75мм. 【Карактеристики】-Добра отпорност на абење, голем дизајн на флејта со чипови доведува до непречено отстранување на чипови достапно за различен вид на мелење. 【Машината】 -Подобро е за машина за мелење, ЦПУ, обработка на ЦПУ и инженерски центар, доколку има потреба од големина на инч, испратете ни порака. 【Пакет】- 1 парчиња во една пластична кутија, што може добро да ги заштити крајните мелници. Спецификација : Материјал : Тунфрам челичен раб Дијаметар : 12мм Дијаметар на Шанк : 12мм Вкупна должина : 75мм цврстина : HRC60 обложена : обложена со тиал, може да се сече на затегнување на материјалот, 3 пати издржлив од карбид. Пакет : 1 парчиња во една кутија Карактеристики : Намалете го времето на менување на алатките, зголемете ја ефикасноста на обработката на остриот раб, мелење, дупка и плоча, висока прецизност.

Кон својствата

  :

Најдобри предлози во категоријата