Maitreyii Finearts - Гроздобер убавица 99 - Сликарство во стилот на acksексон Полок на платно, црвена, тиркизна дебели бои

Maitreyii Finearts - Гроздобер убавица 99 - Сликарство во стилот на acksексон Полок на платно, црвена, тиркизна дебели бои

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.00
Залиха:

Апстрактно уметничко сликарство acksексон Полок Стил - Декорирајте го вашиот дом или канцеларија со оригинални апстрактни слики од масло со Largeartwork. Линова уметност Америка - Сликарството Гроздобер убавица 92 е моќна визија за вибрациите на loveубовта, силата на сочувството и виталноста на надежта. Оддадете ги вашите грижи! Почувствувајте го возбудливото и моќно присуство на топлина на убовта што ве крева сè повисоко кон актуирање на вашите најдлабоки соништа. Апстрактно уметничко сликарство acksексон Полок Стил - Декорирајте го вашиот дом или канцеларија со оригинални апстрактни слики од масло со Largeartwork. Линова уметност Америка - Сликарството Гроздобер убавица 92 е моќна визија за вибрациите на loveубовта, силата на сочувството и виталноста на надежта. Оддадете ги вашите грижи! Почувствувајте го возбудливото и моќно присуство на топлина на убовта што ве крева сè повисоко кон актуирање на вашите најдлабоки соништа. Големото едно парче, модерен изглед и визуелна длабочина на ова прекрасно парче, конвергенција во претежно црвени, тиркизни нијанси, ја преземаат душата на патување надвор од временските, се зголемуваат до неограничени височини. Поставете луксузни чувства како фокусна точка на вашата дневна соба, спална соба или област за прием во канцеларија. Дозволете му на вашиот ум да лета слободно со loveубов, сочувство и да се надева дека гроздобер убавина 92 апстрактна уметничка селекција, од колекцијата Largeartwork, е оригинална, автентична и лично потпишана од уметникот. Создадено со употреба на акрилик на платно, јасна, сјајна обвивка ја штити вашата негувана ликовна инвестиција од УВ светлина, влага и прашина. Сликата ќе биде потпишана од уметникот во многу мала област на предниот агол и на задниот дел од сликата, заедно со датумот. Забелешка : Водениот жиг (Maitreyii) што ја гледате на оваа веб -страница, нема да се појави на оригиналното сликарство. Рачно е поставено на дигиталната слика за да се заштити авторското право. =================================================== ====== детали? Име : Гроздобер убавица 92? Сликар : Maitreyii kumari? Големина : 72 "x30" (182x 76cm) Презентација : Не-истегната, сликарството ќе се испорачува валано во цевка. Јас нема да можам да испратам истегната слика на рамка поради преголем скап превоз. Нормално ги испраќам платното валани во цевка, бидејќи мојот клиент го претпочита, за да можат да се протегаат во нивната локална продавница за кадрирање според нивниот избор. На овој начин заштедувате непотребна скапа пратка и ги елиминирате шансите да добиете штета во испораката. ? Оригинално, рачно изработено масло и акрилно сликарство на платно? Бои : Црвен задеж? Стил : модерен, апстрактен? Сертификација на приложена автентичност? Прифатено од 7-дневно враќање на парите (со исклучок на испорака и ракување)? Приоритет за испорака во 48 соседни Соединетите држави преку Федекс, или УСПС. Вклучува осигурување и следење. За Алјаска и Хаваи. Ве молиме контактирајте не за повеќе информации.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата