Мал Цвет Тетоважа Сива Скала Глуварче Цвет Привремена Тетоважа Маслиново Гранка Тетоважа Налепница Мала Гранка Цветни Букет Мали За Жени 18 Дизајни Едноставен Цве?

Мал Цвет Тетоважа Сива Скала Глуварче Цвет Привремена Тетоважа Маслиново Гранка Тетоважа Налепница Мала Гранка Цветни Букет

Достапно за вашата нарачка
DEN 401.60
Залиха:

Мал комплет за тетоважи со цвеќиња вклучува вкупно 18 прекрасни дизајни. Секој цвет е внимателно нацртан софтвер и е регистриран како авторски права во Соединетите држави. Значи, ова е уникатно на пазарот, нема да бидете исти со другите. Мал цвет тетоважа листата има 2 листови цвет. големината на 1 лист е : 21х10см. Мал црн привремен лист за тетоважи има иста мала големина на една шема. Ова ќе се вклопи насекаде на вашето тело. Подобро користете на раката, вратот, градите,. Материјалот на мал цвет тетоважа е направен од безбедносна хартија и лепак со човечкото тело. Слободно користете го без да му наштетите на вашето здравје. Привремената тетоважа цветни е погодна за секоја партија, бар,. Мал Цвет Тетоважа Сива Скала Глуварче Цвет Привремена Тетоважа Маслиново Гранка Тетоважа Налепница Мала Гранка Цветни Букет Мали За Жени 18 Дизајни Едноставен цвет маслиново гранка тетоважа налепница папрат привремено мал цвет црна тетоважи букет цветни лажни кои изгледаат вистински и траат долго за жените мали зборови Овие налепници За тетовирање се направени од висококвалитетен материјал. Тоа не и штети на вашата кожа. Како да се користи : Чекор 1 : Исечете ја косата каде што се применуваат цвет букет тетоважа. Внимателно измијте ја кожата, проверете дали е чиста. Исушете ја кожата. Ова ќе помогне најдобар резултат за тетоважа со цвеќе да се залепи На вашата кожа Чекор 2 : Исечете го привремениот цвет на тетоважата во форма што е можно поблиску до моделот. Отстранете го проѕирниот капак напред. Чекор 3 : Ставете ги мини привремените тетоважи со цвеќиња на вашата кожа. Чекор 4 : Навлажнете крпа. Бришење на привремената тетоважа цветни со крпа полека. Чувајте ги заедно додека задната страна на тетоважите не е влажна. Чекор 5 : Полека Подигнете агол од мали црни привремени тетоважи и проверете дали се пренесува. Ако се пренесува, излупете ја хартијата со налепница за тетоважа од маслиново гранче, инаку повторно притиснете надолу и држете ја влажна и држете ја. Чекор 6 : Папрат тетоважа привремено може да трае неколку дена ако се направи добро. Користете алкохол за да ги отстраните тетоважите веднаш ако сакате. Вашите повратни информации се многу важни за нас. Ако има некаков проблем со производите, ве молиме не оставајте лоши повратни информации, само кажете ни, ние ќе издадеме целосна наплата или ќе испратиме нова врз основа на вашиот избор.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата