Манли лаборатории сила на 4-канални вакуумски цевки микрофон пред-засилувач

Манли лаборатории сила на 4-канални вакуумски цевки микрофон пред-засилувач

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.33
Залиха:

Манли лаборатории сила 4 -канални вакуумски цевки микрофон пред -засилувач - Манли лаборатории 90 дена ограничена гаранција (5 години со регистрација). Вакуумски цевки : 4x 12 AX7 WA двојни триоди. Импеданса на влез на микрофон : Балансиран трансформатор споен XLR : 1250ohms. Небалансирана 1/4 "Директна импеданса на влез : 10mohm. Максимален влез : MIC влез (поставување на ниска добивка) : -5 DBU или 435 MV RMS на 0,5% THDMIC влез (поставка за висока добивка) : -25 DBU или 44 MV RMS на 0,5% THDDIRECT INPUT (низок влез (низок влез (низок Поставување на добивка) : +24 DBU или 12 V RMS на 0,5% THDDIRECT влез (поставка за висока добивка) : +17 DBU или 5,5 V RMS на 0,5% THD. Висок напон = Висока глава = Висока верност од премиерниот производител на високи студиски опрема на Америка, The The производителот на опрема за високо ниво, The The, The Манли Форс пукна во 2015 година со четири канали на пред-засилувачи на микрофон за вакуумски цевки извлечени од огромно популарното и наградуваниот Манли Корн, сместена во извонредно прекрасна шасија, прецизно рачно изработени, намерно и ефикасно Калифорнија изградени за 2500 американски долари. Четири канали на реални високо -напонски вакуумски цевки микро -премла за 2250 $! Сила на природата вашата врска со силата започнува со ергономската фација преку неговите смислено организирани контроли, свилени и блиндирани ротациони потенциометри, позитивни прекинувачи за карактеристики на заклучување и удобни директен влез 1/4 “приклучоци . Седумнасова LED мерење за секој канал обезбедува непосредна видлива повратна информација за нивото на аудио кои се засилени со акцент со двојно-внучен CNC. Празник за очите, да, тие знаат. Ова е аудио опрема за инвестиции од одделение што ќе бидете горди да ја покажете во вашето студио, како што треба да ја заштитете овде во Јужна Калифорнија. Sonic Tour De Force вашите сигнали за микрофон влегуваат преку позлатени XLR конектори директно во нивниот трансформатор за внесување на железо Manley Iron. Гитарите и тастатурите на нивото на нивото или на нивото на инструментот влегуваат преку предниот панел 1/4 "hi-z 10 мега-мегхам пред да ја погодите контролата на нивото на влезот, која исто така делува како променлива влезна подлога. Фазата на обратна и 120 Hz филтрите за високи додатоци можат да бидат во филтрите за високи премини може да бидат во .

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата