Мерач На Притисок ВО Гумите НА Автомобилот ВИКДД И Мерач на Длабочина на Шарите 2-Во-1 Дигитален Мерач на Гуми со Синџир На Клучеви за Камиони и Повеќето Возила

Мерач На Притисок ВО Гумите НА Автомобилот ВИКДД И Мерач на Длабочина на Шарите 2-Во-1 Дигитален Мерач на Гуми со Синџир На

Достапно за вашата нарачка
DEN 3.33
Залиха:

Го мери притисокот во гумите (0,35-6,80 бари или 5-99ПСИ) и длабочината на шарата(0-16мм). Префрлување отчитување за меѓународна употреба. Лесен За Читање Голем Лцд-Дисплеј, Автоматско Исклучување За Заштеда на Енергија, Сондата за Шарите Е Издржлив Метал, а не пластика. Светлата на лентата во боја укажуваат на различна ситуација во гумите. Овој мерач Вклучува опсег на правило за шарите на клипот за ремен : 0-16мм со точност : +/-0,3 мм голем ЛЦД дисплеј1. 38 * 0,85 инчен голем лцд-дисплеј обезбедува висока идентификација на броевите за читање. Светлите шипки во боја носат јасна индикација за ситуацијата со гумите на вашиот автомобил.Конверзија на единицата : 1КГ/СМ2=14, 2ПСИ1КГ/СМ2=0, 98БАР1КГ/СМ2=98,0 Кпапакување Листа : Гумен Притисок Гогекс1 белешки : 1. Поради рачно мерење, ве молиме дозволете растојание од 1-3 см.2. Лесното снимање и различниот дисплеј може да предизвикаат бојата на предметот на сликата да биде малку поинаква од вистинската ставка. Ве молиме погледнете го примениот производ. Ви благодариме за разбирањето.Водоотпорен дизајн на копчиња, може да се користи нормално во дождлив ден.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата