Месинг плоча од месинг чист бакарен лист фолија метал тенок лист фолија плоча метална плоча метална фолија

Месинг плоча од месинг чист бакарен лист фолија метал тенок лист фолија плоча метална плоча метална фолија

Достапно за вашата нарачка
DEN 926.88
Залиха:

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издржи обработка на топол и ладен притисок. Материјал : месинг. Димензии : 0,2mmx30mmx1000mm, 0,2mmx50mmx1000mm ,. Главно се користат за производство на прецизни инструменти, делови од брод, заниткување, алатки за сечење и разни прецизни делови, панели за водоотпорност на покривот, рабови на покривот, хидроизолација, декорација, хоби, занаети и проекти за DIY; прецизна обработка, електроди, експерименти со електролиза, итн. Има силна отпорност на абење, голема јачина, цврстина, добра обработливост, лесно заварување, погодно за производство на секакви компоненти на длабока цртање и свиткување. Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издржи обработка на топол и ладен притисок. Материјал : месинг. Димензии : 0,2mmx30mmx1000mm, 0,2mmx50mmx1000mm ,. Главно се користат за производство на прецизни инструменти, делови од брод, заниткување, алатки за сечење и разни прецизни делови, панели за водоотпорност на покривот, рабови на покривот, хидроизолација, декорација, хоби, занаети и проекти за DIY; прецизна обработка, електроди, експерименти со електролиза, итн. Има силна отпорност на абење, голема јачина, цврстина, добра обработливост, лесно заварување, погодно за производство на секакви компоненти на длабока цртање и свиткување. Месингот со листови може да се завари, може да се обработи на ракотворби, декоративни делови, додатоци, итн. Описи за производство : 0,2 MMX30 MMX1000mm , 0.2 MMX50 MMX1000 MM , Опис на производот Дескрипција : Опсег на апликација : Секунтински цевки, комплексни мали производи, занаети, хардверски делови, музички инструменти, машини, електронски делови итн. Сартии на обичен месинг. Поради својата добра пластичност, таа е погодна за производствени плочи, шипки, жици, цевки и длабоки нацртани делови, како што се цевки за кондензатор, топлински цевки и механички и електрични делови, за делови од оптоварување направени од разни стресови со длабоки цртање и свиткување, Како што се иглички, навртки, мијалници, ореви, спроводници, извори на барометар, екрани, делови од радијатор, ниво и исечете ја таблата за сечење, итн. 1 различна дебелина за да изберете : 0,2 mmmatery : Brassfeature : Погоден за производство на прецизни инструменти, делови за брод, итн. Има добри механички својства и термопластичност и добра машинебилност. Вклучен пакет : 1 ролна X месинг метал фолија : Снимање на светлина и различни дисплеи може да предизвикаат бојата на предметите на сликата да биде малку поразлична од реалниот предмет. Толеранцијата на мерењето е +/- 1- 3 см. Различни спецификации се достапни за подобро да ги задоволат вашите потреби. Апликации : DIY проекти, декорација на згради, индустриска, електронска, опрема и слично.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата