Меуфија Премиум Филц Кревет За Мачки Пештера-Рачно Изработен Кревет Од Мерино Волна За Мачки и Мачиња

Меуфија Премиум Филц Кревет За Мачки Пештера-Рачно Изработен Кревет Од Мерино Волна За Мачки и Мачиња

Достапно за вашата нарачка
DEN 0.67
Залиха:

ЕКО ПРИЈАТЕЛСКИ : Нашиот шатор за мачки е 100% ослободен од груби хемикалии и синтетички материјали. Одлично за вашата мачка, вашето семејство и нашиот свет. НАПРАВЕНО СО ЉУБОВ : премиум пештерата за мачки На Меуфија е внимателно рачно изработена од 100% мерино волна. Тој е ултра издржлив, но сепак супер мек, лесен и пренослив. Совршен подарок за саканите мачки и љубителите на мачки. ДВОЈНА УПОТРЕБА : Нашата пештера со мачки од филц обезбедува приватен личен простор за вашата мачка да се крие, спие и да се одмори внатре. Но, може да се користи и како кревет за мачки за лежење, опуштање и играње на врвот. Пештерата кревет за мачки меофија помага вашето маче да биде топло во зима, а ладно во лето. ЕЛЕГАНТЕН ДИЗАЈН : нашата пештерска куќа за мачки додава посебен шмек на вашата домашна средина и го надополнува изгледот на собата. Природната боја на скривалиштето на мачката помага ефикасно да се скрие крзното, прашината и остатоците на мачката. ДОСТАПЕН во ПОВЕЌЕ ГОЛЕМИНИ : голем кревет со големина (Л) за мачки во затворен простор е погоден за Рагдол, Британска кратка коса, персиска и други раси со слична големина. Максималната тежина на мачката за скривалиштето на мачката Со големина Л е до 20 килограми. Имаме и скривалиште за мачки со големина М (достапно од продавницата На Меуфија) кое е совршено за мачки до 12 килограми. Ви препорачуваме да нарачате поголема големина на креветот на пештерата за мачки ако вашата мачка е помеѓу големини М И Л. обликот и природните бои на големите кревети за мачки за мачки во затворен простор се инспирирани од природата да бидат смирувачки за мачките и да одговараат на внатрешноста на секој дом. Ќе изгледа одлично седејќи до вашиот шатор за мачки, тунел за мачки или дрво за мачки.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата