Mileke Dry Erase Sockets, чисти пластични суви ракави за бришење, листови со суво бришење на A4 за настава и цртање, лист за заштита на хартија за хартија и држач за торбички за к

Mileke Dry Erase Sockets, чисти пластични суви ракави за бришење, листови со суво бришење на A4 за настава и цртање, лист за

Достапно за вашата нарачка
DEN 159.84
Залиха:

Чувајте ги вашите документи заштитени и вашите идеи организирани со нашите чисти тетратки за суво бришење. Закачете ги вертикално на wallидот за да прикажете известување/меморандум, уметнички дела, работни листови, мали примероци, задачи, итн.Напишете на нашиот еднократно пишување и избришете го џебот за миленичиња со маркери за суво бришење и избришете го чиста за да започнете одново. Заштитниците на пластичните листови за бришење на чиста пластика се исто така совршена табла за суво бришење за еколошко преземање на белешки и споделување идеи, како што се презентации, состаноци, сесии за бура и групни проекти. Наставникот може да печати квиз копии за само 1 класа и да ги вчита во овие џебови и да се дистрибуира на различни класи за да се тестира. Наставниците и наставниците можат да создадат материјали за еднократно користење, како што се математички квиз, домашна задача за нивните лекции додека го минимизираат отпадот. Заменувањето на хартиени листови е лесна работа. Екстра голема големина за 10x13,5 инчи за да се сместат за хартија со големина од 8x11/A4. Децата на рано образование и во градинка сакаат да цртаат и пишуваат по волја, потоа да се избришат за да започнат повторно лесно. ✅ ПРОФАКТИЧКИОТ ДИЗАЈН✅ 6 АРГЕСНИ КОИ го прави забавен и ангажиран. 18 парчиња џебови/пакет : 6 бришачи,. 30 парчиња џебови/пакет : 5 прстени. Заштедете хартија, заштедете време и пари, ќе ги сакате овие суви џебови за бришење!. ✅ За организација и презентација ✅ Останете организирани со нашите јасни џебни ракави.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата