Mino Ware 7819474 Среден тенџере, комерцијална употреба, направена во Јапонија, 5,9 x 5,7 x 1,7 инчи, тенџере со мијалник со две бои

Mino Ware 7819474 Среден тенџере, комерцијална употреба, направена во Јапонија, 5,9 x 5,7 x 1,7 инчи, тенџере со мијалник со

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.67
Залиха:

Големина на производот : 5,9 x 5,7 x 1,7 инчи (15 x 14,5 x 4.3. Материјал : керамика. Земја на производство : Јапонија. Спецификации на производот : Поради природата на керамиката, може да има разлики во бојата, големината и тежината на изгорените Заврши во зависност од условите на печка и температура. Ве молиме, имајте предвид. Големина на производот : 5,9 x 5,7 x 1,7 инчи (15 x 14,5 x 4.3. Материјал : Керамика. Земја на производство : Јапонија. Спецификации на производот : Поради природата на керамиката , може да има разлики во бојата, големината и тежината на изгорената завршница во зависност од условите на печка и температура. Ве молиме, бидете свесни. Не користете садови за ништо друго освен прибор за јадење. ● Ве молиме темелно измијте по купувањето. Не користете Овој производ поради силно влијание или ненадејни промени во температурата. Ова може да предизвика штета. Ве молиме, не користете го оштетениот производ бидејќи може да предизвика повреда. ● Задниот дел на производот е третиран со обработка на полирање, но во случај на оштетување. Ве молиме Бидете внимателни да не го влечете на маса. Не користете на отворен пламен или печки. ● Отстранете ја нечистотијата брзо по употребата. Оставете го валкано за да спречите нечистотија. ● Машичот за миење садови треба да се користи како одреден метод на опрема. ● За чистење, користете благ детергент со мек сунѓер. Ве молиме, не користете го овој производ бидејќи може да ја оштети површината ако силно исчистете со метален чистач или тврд сунѓер. ● Добро исушете го садот кога го чувате. Оставањето влажно ќе предизвика мувла и мирис.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата