MMDSG 5pcs Cove Edge Forming Router Bits Set, 1/2 инчен Shank Cove Cove Milling Milling Cutter, алатки за обработка на дрва од карбид врвот, алатки за обработка на дрво, сечење на радиусот R1/8 , R1/4, R5/16, R3/8 , R1/

MMDSG 5pcs Cove Edge Forming Router Bits Set, 1/2 инчен Shank Cove Cove Milling Milling Cutter, алатки за обработка на дрва

Достапно за вашата нарачка
DEN 620.32
Залиха:

Сечила на карбид од волфрам, висококвалитетни тела од легура. висока цврстина, мазно сечење. Битови на рутер за индустриски квалитет. Точно позиционирање, силно, издржлив и долг животен век. Професионален дизајн против ударни повратни информации за да се спречи градење на пилевина, смола и теренот. Идеални алатки за обработка на дрво што се користат за ЦПУ, монтирање на табели и рачен рутер. Погодно за табла за густина, цврсто дрво, МДФ, табла за честички, сплит, итн. Одлично за правење раце и други работни места за обработка на дрво. Нашите делови се најпосакуваниот избор на професионалци и хобисти. Спецификации : Тело : Цврсто зацврстено челично сечило : Микро жито од индустриско одделение карбидебанс : +/- .003 "Толеранција Дијаметар на Шанк : 12,7 mmcutting Радиус : R1/8", R1/4 ", R5/16", R3/8 ", R1, R1, R1, R1, R1, R1, R1, R1, R1, R1, R1, R1 /2 "Карактеристики : - Индустриско одделение микро зрно карбид сечило, остар раб, точно позиционирање, мазно сечење. Висока цврстина, голема отпорност на абразија и отпорност на влијание.- Погоден за MDF, цврсто дрво, честички од табла, иверица, рамки од дрвени врати, дрвени прозорски рамки, ормани и кутии, итн. Ве молиме, дозволете грешка1-2мм грешка поради рачно мерење. Ви благодариме за разбирањето.2. Бојата на артикалот прикажана на фотографии може да се прикаже малку поразлично од реалниот предмет. Ве молиме, земете го реалниот како стандард. Политика за услуги : Ако имате какви било проблеми, предлози, прашања или проблеми. Ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви одговориме во рок од 24 часа и ќе го решиме проблемот што е можно поскоро.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата