Mobray леден желе гел за нокти Полски, 6 бои розови голи транспарентни бои чиста гел полски комплет гел лак за нокти уметност DIY маникир и педикир дома.

Mobray леден желе гел за нокти Полски, 6 бои розови голи транспарентни бои чиста гел полски комплет гел лак за нокти уметност

Достапно за вашата нарачка
DEN 223.84
Залиха:

❤package Вклучи : 6*8ml желе во боја гел за нокти Полски Полски гел за нокти Полски, вклучено млеко бело и розово. Можете да го користите за одмор или секојдневен рутински живот. Овие лак за нокти со голи во боја се погодни за цела сезона и за сите прилики. ❤ Environmental & Healthy : Сетот за полски гел се направени од состојка без токсин што го прави безбеден и има низок мирис. Нема груби состојки или лепила што водат до оштетени нокти. Longелегон : Полски за нокти за гел Користете ја основата и горниот слој, секој слој на лак за нокти треба да се исуши со УВ/ЛЕР. Лек под LED/UV светло за лекување време : Просечно за LED светло 30-60 секунди, УВ светлина 2-3 мин. Нанесете 2 или 3 слоја за да ја добиете целата боја. Со соодветна примена, траат најмалку 3 недели. Совети за засилување : Важно е да се избегне пределот на кожата и кутикулата инаку ќе биде лесно да се олупи. Колку е потенок, толку подобро кога станува збор за примена на сите чекори! Предлагаме да користите датотека за нокти (пред основно палто) за да се осигурате дека ноктите се целосно суви, чисти и без масло. Ако гел се чувствува густ или леплив, ставете во врела вода 1-2 минути, извадете од вода и добро тресете. Service Customer Service : Секој проблем, контактирајте го Продавачот директно, ние нудиме да ја замениме или вратиме услугата. И нашиот производ е сосема нов и запечатен добро. Ако предметот што го добивате не е нов или се оштетува за време на транспортот, ве молиме слободно да се свртите кон нас за помош. Полски за нокти на гел.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата