Монитор на температурата на собата, приказ на бојата 30 -ти Брз аларм часовник за задно осветлување Мерач на влажност за домашна канцеларија

Монитор на температурата на собата, приказ на бојата 30 -ти Брз аларм часовник за задно осветлување Мерач на влажност за домашна

Достапно за вашата нарачка
DEN 0.67
Залиха:

Функција на задното осветлување : Монитор за влажност има функција на задното осветлување што го олеснува читањето дури и во услови на слаба осветленост, подобрувајќи ја нејзината целокупна практичност и корисност.СПЕК : Тип на ставка : Влажност на термометар Влажност на внатрешни работи : Апсовид : Прибл. Исто така, прикажува влажност на просторијата во опсег од 20%~ 99%, со стапка од 30 секунди и резолуција од 1%. Калибрација на точност : Мониторот ги прикажува максималните и минималните вредности на температурата и влажноста, давајќи им на корисниците можност да постават прагови на сопствена влажност и температура. Разновидна употреба : Може да се користи за управување со времето за време на студиските сесии, следење на НАП, готвење, примена на маска за лице, време на бања, печење, шкафови и спа третмани. Екран за влажност на температурата : Монитор ја прикажува собната температура во опсег од 0 ℃ ~ 50 ℃/32 ° F - 122 ° F со брзина од 30 секунди и резолуција од 0,1. Исто така, прикажува влажност на просторијата во опсег од 20%~ 99%, со стапка од 30 секунди и резолуција од 1%. Исто така, прикажува влажност на просторијата во опсег од 20%~ 99%, со стапка од 30 секунди и резолуција од 1%. Package List : 1 x Термометар за влажност Монитор1 X Connection Cable1 x Упатство за вшмукување чаша 1 x Упатство за инструкции.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата