Моргенхан Мерење Чаши И Лажици Во собата на 18, Нерѓосувачки Челик за Готвење &засилувач; Печење

Моргенхан Мерење Чаши И Лажици Во собата на 18, Нерѓосувачки Челик за Готвење &засилувач; Печење

Достапно за вашата нарачка
DEN 3.00
Залиха:

Доживејте ја крајната погодност Со комплетот за мерење од 18 парчиња Моргенхан. Шест чаши вклучуваат 1/4, 1/3, 1/2, 2/3, 3/4, 1 чаша. Седум лажици вклучуваат 1/8 лажиче, 1/4 лажиче, 1/2 лажиче, 3/4 лажиче, 1 лажиче, 1/2 лажица масло, 1 лажица масло. Вклучени се и пет лажици со мини количина со димензии 1/4, 1/8, 1/16, 1/32, 1/64 лажиче. Лесно чистење-По ветре преку неделна подготовка за оброци и вечери во последен момент, фрлете ја машината за миење садови за лесно чистење. Целосно нерѓосувачки, врвен материјал за 100% отпорност на ' рѓа и корозија. Силни рачки-изработени од нерѓосувачки челик од 18/8 304 одделение, рачките се доволно цврсти за секоја работа од раскинување на стврднат шеќер до кревање тешки предмети како влажна храна за домашни миленици. Збогум слаб, пластичен-здраво на чаши и лажици кои се изградени за да траат. Прецизност во секоја лажичка-Дизајнирана да ви даде целосна доверба. Со своите трајно врежани мерни етикети и во метрички и во американски империјални единици, можете лесно и прецизно да ги измерите состојките за секој рецепт. Рационализирајте го вашето готвење и печење - Моргенхан нуди погодност на секој чекор. Со дипломирани ознаки за јачина на звук, дизајн што може да се нареди и закачете куки на секоја чаша и лажица, ќе заштедите простор и време. Плус, истурете течности со прецизност и леснотија благодарение на малите изливи на секоја чаша. Сметаме дека е подобро да се купи еден висококвалитетен производ кој ќе трае многу години, наместо бесконечен прилив на замени. Кога ќе се почестите со мерни алатки со неспоредлив квалитет, тешко ќе го замислите животот во кујната без нив. Додека другите мерни чаши имаат рачки прикачени на чашата со навртки или заварување, Моргенхан ја изработува чашата и се справува заедно од еден челичен лим. Резултатот е цврста, беспрекорна рачка која нема да се наведнува или крши со текот на времето. Исто така, нема празнини или пукнатини каде што храната може да се собере, што доведува до подобрување на целокупната хигиена. Сите ознаки на јачината на звукот се наведени и во сад и во метричките единици - нема потреба од табела за конверзија. Ознаките на нашите лажици се врежани во металот наместо отпечатени, што би се истрошило со употреба. Ознаките на чашите се и ласерски гравирани и врежани за трајна, брза референца.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата