Mssoomm Внатрешна Двојна Оска Ролери Топчести Лежишта Линеарно Движење Водич Железничка Пруга SGR10 4PCS L: 580mm/22.83 инчен + 4PCS SGB10-3UU Три Топчести Лежишта Ролки Лизгач Блок

Mssoomm Внатрешна Двојна Оска Ролери Топчести Лежишта Линеарно Движење Водич Железничка Пруга SGR10 4PCS L: 580mm/22.83 инчен

Достапно за вашата нарачка
DEN 0.33
Залиха:

Ставката вклучува : 4 парчиња SGR10 Должина 22,83 инчи / 580мм вградена линеарна шина со ролери со двојна оска + 4 парчиња Sgb10-3 UU Црна Боја Компактен 3 три тркала со топчести тркала блок за лежиште, сребрената боја е достапна. Блокот на лизгачот на ролери со топчести лежишта користи високо прецизна топка за лежиште, лесно се склопува со линеарна шина за водење движење, одржува висока прецизност и тивка мазна при работа со голема брзина. Стилот е без функција за заклучување и позиција, разликата е прикажана на слика 2, ако ви треба, ве молиме испратете ни порака. Лежиште блок поддршка седиште линеарна железничка вратило водич, изработени од алуминиумска легура, елоксирани по обработката, и оптичка оска е со хромирани третман на површината; прекрасен изглед, непречено функционирање, отпорност на корозија и робусност. Патеката е екструдиран-алуминиумски Ц-канал, чии прирабници држат пар стврднати челични прачки. Овие се ангажирани од надворешните трки на лежиштата. Двете лежишта на парот може да се прилагодат за поцврсто или полабаво вклопување со повеќе или помал притисок врз цилиндричната патека и врз лежиштата на спротивната патека. Ова прилагодување го прават пар чаури, во кои се сместени вретената на лежиштата во отворите надвор од центарот, правејќи ексцентрична поставеност. Како фабрички продавач, можеме да ја обезбедиме линеарната шина со која било должина, најдолгата може да биде 4 метри или 13,12 стапки, со спојување, можете да ја направите подолга. Со 3, 4 и 5 блок со валчести тркала со топчести лежишта за избор, Црни или сребрени бои. Секое кориснички потреби или техничка поддршка, ве молиме да ни даде порака. Спецификации бренд : Mssoomm Style : SGR10 Color : Blackthish овој пакет вклучува : 4 Pcs SGR10-22,83 инчи / 580mm Двојна Оска Ролери Линеарен Водич Железнички4pcs SGB10 - 3uu Топчести Лежишта Ролери Лизгач Блок функција 2. Диспензерот индустрија : автоматски диспензерот, полуавтоматски диспензерот; 3. Индустриски машини : пластични машини, машини за печатење, машини за хартија,текстилни машини, машини за преработка на храна, машини за Обработка на Дрво; 4. Електронска машинерија : полупроводнички машини, роботски краци, XY платформа, мерна опрема, електронска опрема, опрема за автоматизација на медицинска опрема, системи за ракување, автоматски шини на вратите, опрема за заварување, опрема за сечење, опрема за сликање; мебел Од висока класа Ве молиме Запомнете : обезбедуваме прилагодување, вклучувајќи ја и должината на шината, прстен За Задржување кој порано застануваше за да ги постави блоковите (има 2 стилови на рачките, едниот е 7 стил, другиот е цвет од слива), а рачка која се користи за прилагодување на затегнатоста на лизгачот. Сите потреби, барања и техничка поддршка, ве молиме известете ни преку порака.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата