Мукерен 18 Пакувајте Чаршафи за Правоаголни Маси 60 х 84 Инчен Полиестер Водоотпорен Дамки И Брчки Отпорни На Перење Декоративна Маса Покривка Ткаенина Чаршафи За Ја?

Мукерен 18 Пакувајте Чаршафи за Правоаголни Маси 60 х 84 Инчен Полиестер Водоотпорен Дамки И Брчки Отпорни На Перење Декоративна

Достапно за вашата нарачка
DEN 1632.00
Залиха:

Доверлива Изработка : табелата со правоаголник од крпа за маса е составена од полиестер, водоотпорен и отпорен на масло, мазен на допир, не е лесен за кинење, деформирање или избледување, дизајниран со преклопени рабови и фино шиење, услужлив за долготрајна употреба. Правилно Мерење : капакот на масата е околу 60 х 84 инчи, погоден за стандардни маси од 4 стапки, сервирајте правоаголни маси од 6 - 8 седишта, нудејќи капка од 18 инчи, обезбедувајќи ви добро искуство со користење. Декоративен, Но Практичен : едноставниот и дарежлив изглед на црниот лист може добро да одговара на поголемиот дел од мебелот во вашиот дом; Користењето На нив за украсување на трпезариската маса во вашиот дом може да ја одрази вашата добраesетика на гостите и да ја додаде уметничката атмосфера во вашата куќа, исто така може да се примени за да се избегне истурање или други мали честички од валкање на вашата маса. Лесно За Чистење : крпите за маса за забави лесно се чистат, може да се мијат во машина со детергент за перење, исто така не е лесно да исчезнат, заштедувајќи време. Широка Употреба : црниот чаршав ужива во широк спектар на апликации, како што се роденденски забави, свадби, излети на отворено, семејни забави, новогодишни забави, исто така можете да ја искористите сопствената креативност за да ја усогласите со чинии, салфетки и други украси за да оставите добар впечаток на гостите на забавата. Карактеристики : можете да им дадете чаршав од црна ткаенина на вашите пријатели, членови на семејството, колеги или соседи како подарок за венчавка, подарок за роденден или новогодишен подарок за да додадете поинаков стил во нивните домови. Долгиот чаршав може да ја заштити вашата маса од дамки предизвикани од храна, пијалоци итн., идеален за маси за десерти за бонбони, свечени работи за банкет, маси за вклучена маса, настани за саеми, приеми во хотели и многу повеќе, толку практични. Спецификации : Материјал : Боја на полиестер : Големина на ткаенина : околу 60 х 84 инчи, погоден за стандардни маси од 4 стапки, сервирајте правоаголни маси од 6 - 8 седишта, нудејќи Пакет со капка од 18 инчи вклучува : 18 х Црн Чаршав Белешки : Рачно мерење, ве молиме дозволете мали грешки во големината. Бојата може да постои мала разлика поради различни екрани. Овој чаршав не е изветвен.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата