Нагласува Загатка

Нагласува Загатка

Достапно за вашата нарачка
DEN 703.84
Залиха:

Определување претставува цд-ром клуб игри, загатки, и повеќе. Различни теми од книгите на секое ЦД-РОМ од серијата. Се препорачува за возраст од 6 и повеќе години. Врз основа на најпродаваната серија Загатки! Децата можат да играат со свое темпо или да го победат часовникот Во Предизвик! Родителите можат да изберат загатки за зајакнување на вештините за учење! Стотици кул звучни ефекти и оригинален саундтрак! Дигитални видео клипови и анимирани награди!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата