Најк машки 5 2-во-1 трчање шорцеви Flex Stride

Најк машки 5 2-во-1 трчање шорцеви Flex Stride

Достапно за вашата нарачка
DEN 1039.84
Залиха:

100% полиестер. Затворање на влечење. Nike лесна флекс ткаенина се протега со вашето тело, технологијата DRI-Fit ви помага да останете суви и удобни. 2-во-1 поставата е обликувана на густинот за идеално вклопување со цртеж. Стандардно вклопување за опуштено, лесно чувство. Рефлексивни swoosh на левата нога и рефлексивни елементи на страничните кокошки. 5 "Inseam со плетена лагер, на задниот дел, џеб со патент помага да го задржите вашиот електронски уред безбеден. Странични џебови и џеб за пад на лагер 2-во-1. Мека, поддршка за дишење. Вграден за да се движи. Nike Flex Шорцевите за чекори имаат целосно новата ткаена ткаенина и засилена дишење во области со голема замав. Нивниот мек краток лагер обезбедува безбедна поддршка каде што ви треба најмногу. Погодни џебови ставаат предмети во бегство. Овој производ е направен со најмалку 50% рециклиран полиестер влакна. Лесен и мек лесен дизајн изработен од ткаена ткаенина ви помага да бидете удобни. На задниот дел, подобрената вентилација обезбедува ладење каде што ви треба. Лесно складирање на задниот дел, џебот од патент помага да го одржувате вашиот електронски уред безбеден. Странични џебови и А. Dropеб за пад на краткиот лагер нуди простор за мали предмети. Поддршка без одвраќање Ажурираната тесна лента за половината нуди поддршка без одвраќање. Неговата двојна функција може да се носи внатрешно или надворешно. Повеќе придобивки од ткаенината за дишење ви помага да останете суви и кул. Dri-Fit технологијата ви помага да останете суви, удобни и фокусирани. Nike Flex Fabric се протега со вашето тело.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата