NDJQY YCB6H-63 2 Полјаците Din Железнички Планината Кршење Капацитет Минијатурни Коло Прекинувач MCB 6A/10A/16A/20A/25A/32A

NDJQY YCB6H-63 2 Полјаците Din Железнички Планината Кршење Капацитет Минијатурни Коло Прекинувач MCB 6A/10A/16A/20A/25A/32A

Достапно за вашата нарачка
DEN 276.96
Залиха:

Тип : YCB6 H-63, Спецификации : Номинална струја : 6 A/10 A/16 A/20 A/25 A/32 A. име На Производот : dc минијатурен прекинувач . Користејќи го ова за контрола на напојувањето од батерија до инвертер во соларна мрежа надвор од мрежата system.It работи совршено за оневозможување на напојувањето или дејствување како краток заштитник за контролорот за полнење. Се користи за преоптоварување на линијата и заштита од краток спој; едноставен и удобен за употреба. Брзо затворање за да се обезбеди работа на оптоварување и да се продолжи работниот век. Примена : минијатурни прекинувачи се користат во системи за соларни панели, соларни и ветерни хибридни системи итн. Тип : YCB6 H-63, Спецификации : Номинална струја : 6 A/10 A/16 A/20 A/25 A/32 A. име На Производот : dc минијатурен прекинувач . Користејќи го ова за контрола на напојувањето од батерија до инвертер во соларна мрежа надвор од мрежата system.It работи совршено за оневозможување на напојувањето или дејствување како краток заштитник за контролорот за полнење. Се користи за преоптоварување на линијата и заштита од краток спој; едноставен и удобен за употреба. Брзо затворање за да се обезбеди работа на оптоварување и да се продолжи работниот век. Примена : минијатурни прекинувачи се користат во системи за соларни панели, соларни и ветерни хибридни системи итн.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата