Негативни решенија држачи на филмови APS адаптер компатибилен W/ 4180 скенери

Негативни решенија држачи на филмови APS адаптер компатибилен W/ 4180 скенери

Достапно за вашата нарачка
DEN 1412.80
Залиха:

Компатибилен со скенерите за совршенство на EPSON Perfection 4180. Скенирајте застарени големини на филмот. Уникатен држач за филмови. Вклучен филмски канал за да се избегне гребнатини. Патент во очекување. Прилагодено произведен носител на филмови APS за EPSON Perfection 4180 Скенери за филмови со рамни плочи (патент во очекување). Ова беше CAD дизајниран и произведен за употреба со застарен формат на напредна фото -систем (APS) што беше накратко популарен пред скоро 20 години. Се продаваше од Кодак под името „Advantix“ во 1996 година. И Кодак и Фуџи престанаа со производство на APS Film во 2011 година. Важно : Нашите филмски адаптери за скенери со рамни плочи не се дизајнирани да се користат со неискрени филмови. Можеби ќе треба да го скратите филмот во должина на адаптерот за соодветна употреба. Носителите на задниот дел за големини на непарни филмови обично бараат можност рачно да ги скенираат лентите со филмови со исклучени режими „сликички“. Во зависност од вашиот модел и софтвер, може да биде неопходно маскирање на индивидуални рамки за скенирање за најдобри резултати. Ве молиме, проверете дали знаете како да го поставите вашиот скенер/софтвер за целосна рачна контрола. Спецификации за негативниот носител на APS : Прозорец за скенирање : 190 x 18,5 mm Материјал : Цврста пластична Белешка : Ако нарачате повеќе од една ставка од нас, ние ќе ги вратиме вишокот на трошоци за испорака.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата