Неотек Надграден Дигитален Мерач на Сила на Игла на Грамофон 0,01 g/5,00 g Со Портокалово Лцд Позадинско Осветлување и 5g Тежина за Тонарм Фоно Кертриџ

Неотек Надграден Дигитален Мерач на Сила на Игла на Грамофон 0,01 g/5,00 g Со Портокалово Лцд Позадинско Осветлување и 5g Тежина

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.67
Залиха:

●Задолжителен За Вашиот Винил Рекорд●Неотек Надграден Дигитален Мерач На Сила За Следење На Игла Се Користи За Мерење На Силата на Следење или Притисокот Надолу Што Го Врши Игла На Грамофон На Винил Плоча, Што може Да Ги Заштити Вашите Винилни Плочи, Да Обезбеди Точна Репродукција на Звукот и Да Го Подобри Животниот Век на Вашата Грамофон. Кертриџ Следење Сила Скала Е Суштинска Алатка За Секој Кој Е Сериозен Во Врска Со Винил Репродукција И Сака Да Се Осигура Дека Тие Се Добивање На Најдобар Можен Квалитет На Звукот И Заштита На Нивните Записи И Грамофон Инвестиции. €Издржлив Пакет Со 5g Тежина Q Пакетот Вклучува 1* Мерач На Сила За Следење На Игла Со Дигитални Касети, 1* 5g Тежина На Калибрација, 1*3v Литиум Cr2032 Ќелија Подолго Време На Користење, 1* Куќиште За Складирање За Лесно Складирање И Носење, 1* Упатство за Корисникот За Лесно Ракување. Кертриџ Следење Сила Скала Е Суштинска Алатка За Секој Кој Е Сериозен Во Врска Со Винил Репродукција И Сака Да Се Осигура Дека Тие Се Добивање На Најдобар Можен Квалитет На Звукот И Заштита На Нивните Записи И Грамофон Инвестиции. И Капацитетот е 0-5, 00 g (Дисплеј 3 Цифра) Со Дипломирање : 0,01 g И Точност : q 0,02 g, Идеален За Mm/Mc/Mi и Пиезоелектричен Акустичен Пикап, Немагнетно, Без Лепило На Магнетно Поле, Читање Сигурно. И Капацитетот е 0-5, 00 g (Дисплеј 3 Цифра) Со Дипломирање : 0,01 g И Точност : q 0,02 g, Идеален За Mm/Mc/Mi и Пиезоелектричен Акустичен Пикап, Немагнетно, Без Лепило На Магнетно Поле, Читање Сигурно. Со Својата Компактна Големина И Цврста Конструкција, Овој Мерач На Сила На Игла Е Пренослив И Доволно Издржлив За Да Издржи Подолго Време На Употреба. ●Мултифункционален Мерач На Сила За Дигитално Игла Que Можете Да Уживате Во Беспрекорно Работење И Лесни Карактеристики Како Што Се Нула Поставување и Автоматско Исклучување По 2 Минути' Неактивност, Што Го прави Бриз За Употреба Дури и За Почетници, Што е Прилично Лесно за Ракување. Исто Така, Скалата За Игла За Рекордни Плочи На Неотек Поддржува Конверзија На 7 Единици, Вклучувајќи g, Oz, Ct, Ozt, Dwt,Gn, Tl за Да Ги Задоволи Вашите Различни Потреби. Дизајнот На Ретро Фиоката Додава Допир на Гроздобер Шарм На Поставувањето На Грамофонот Додека Обезбедува Стабилна Основа за Вашиот Мерач на Сила на Игла. ●Мултифункционален Мерач На Сила За Дигитално Игла Que Можете Да Уживате Во Беспрекорно Работење И Лесни Карактеристики Како Што Се Нула Поставување и Автоматско Исклучување По 2 Минути' Неактивност, Што Го прави Бриз За Употреба Дури и За Почетници, Што е Прилично Лесно за Ракување. ●Точен Мерач На Сила На Игла ● Нашиот Мерач На Сила На Дигитално Игла Има Чипсет Со Високи Перформанси И Висококвалитетен Алуминиумски Сензор Кој Обезбедува Висока Чувствителност, Што Поддржува Попрецизно И Побрзо Мерење. Убав Пакет Комплет Го Одржува Мерачот И Тежината од 5g Организирани и Заштитени, Тоа Е, Навистина, Разноврсна Алатка за Аудиофили, Диџеи и Колекционери На Плочи. ● Портокалова ЛЦД Со Ретро Дизајн На Фиоката Е Дизајнирана Со Портокалов Лцд Дисплеј Кој Е Лесен За Читање Дури и Во Услови на Слаба Осветленост. ●Задолжителен За Вашиот Винил Рекорд●Неотек Надграден Дигитален Мерач На Сила За Следење На Игла Се Користи За Мерење На Силата на Следење или Притисокот Надолу Што Го Врши Игла На Грамофон На Винил Плоча, Што може Да Ги Заштити Вашите Винилни Плочи, Да Обезбеди Точна Репродукција на Звукот и Да Го Подобри Животниот Век на Вашата Грамофон.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата