Никон 28мм ф/1.4 Е АФ-С Никор Леќа-Пакет Со Зумирање На Флешпоинт Ли-на Х Р2 ТТЛ На Камера Тркалезна Брзина На Блиц, 77мм Филтер Комплет, Комплет За Чистење

Никон 28мм ф/1.4 Е АФ-С Никор Леќа-Пакет Со Зумирање На Флешпоинт Ли-на Х Р2 ТТЛ На Камера Тркалезна Брзина На Блиц, 77мм Филтер

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.67
Залиха:

28мм ф/1.4 Е АФ-С Никор Леќа - ЛЦ-77 77мм Прилепување-На Капачето На Предната Леќа - ЛФ-4 Капа На Задната Леќа - ХБ-83 Бајонет Хауба - КЛ-1118 Мека Кутија За Леќи - Никон 5 Година Гаранција НА САД (1 Година Меѓународна + 4 Година Продолжување На САД) - Флешпоинт Зум Ли-На Х Р2 ТТЛ На-Камера Круг Блиц брзинско осветлување за КОМПЛЕТ ЗА ФИЛТРИРАЊЕ никон - 77мм - Комплет за ЧИСТЕЊЕ. Врвен 28мм главен објектив со брз отвор f/1.4 за максимална контрола на длабочината на полето, убаво заматени позадини и брилијантни перформанси при слаба осветленост. Оптиката од Серијата златни Прстени дава неверојатна острина, јасност од раб до раб и практично нема изобличување или аберации. Непоколеблива конзистентност, издржлив дизајн и агилни перформанси. Портрети и пејзажи во нивниот врв. Воведување на најновата леќа НИКОР прајм достојна за носење на посакуваниот златен прстен НИКОР. АФ-С НИКОР 28мм ф/1.4 ЕВ ед е динамо во снимањето прекрасно богати и детални фотографии и филмови во секое светло. На камерите СО ДЕВИЗЕН формат, неговата фиксна фокусна должина од 28 мм им дава на вашите снимки природно чувство, вистинито за меморија. Неговата брза максимална решетка од f/1.4 обезбедува прекрасна длабочина на поле со извонредни карактеристики на bokeh во секое време од денот или ноќта, а неговиот издржлив, агилен дизајн го прави работен коњ за најстраствените стрелци. Убавина како што гледате - Природна фокусна должина од 28мм и отвор f/1,4 со агол на гледање од 28 мм, AF-S NIKKOR 28mm f/1,4 EVED е совршена леќа за репродукција на природно огромни простори со длабочина исто како што ја гледате. Композициите и перспективите ќе изгледаат природно и исто како што сте замислиле, правејќи ГО АФ-С НИКОР 28мм ф/1.4 ЕВЕД возбудлива леќа со која ќе го поминете денот (и ноќта), снимајќи портрети, пејзажи, архитектура и ентериери со висока резолуција и извонредна дефиниција. Слики кои неверојатни-златни Прстен Серија оптички перформанси АФ-С НИКОР 28мм ф/1.4 ЕВД обезбедува врвни перформанси Од Никон Дслрс, особено најновата генерација камери со висока резолуција. Очекувајте неверојатна острина низ целата рамка, без оглед на поставувањето на отворот и минималното изобличување. Користете го неговиот голем и убав боке за да ги омекнете позадините и да го нагласите фо.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата