Нимет Класичен турски порцелански Сад 15см Од Paykoc N10015 Црвено

Нимет Класичен турски порцелански Сад 15см Од Paykoc N10015 Црвено

Достапно за вашата нарачка
DEN 3.00
Залиха:

Турски Порцелан. Рачно изработени. Рачно Насликани. Фер Трговија. Керамика. Турски Порцелан. Рачно изработени. Рачно Насликани. Фер Трговија. Керамика. Секое парче е рачно изработено, рачно насликано, запечатено и печено во фабриката за саемска трговија нимет. Во сопственост и управувана исклучиво од турски жени, боите и дизајните ја одразуваат античката уметност на отоманската керамика и керамичката трговија. Оставете ја бојата и чувството На Чаршијата За Зачини да го нагласат вашиот дом. Овие украсни предмети се состојат од боја на база на олово и не се безбедни за храна. Забелешка : Бидејќи секој предмет е убаво и уникатно рачно изработен, моделите може да варираат.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата