Нов изглед шема за шиење 6867 промашува фустани, големина А.

Нов изглед шема за шиење 6867 промашува фустани, големина А.

Достапно за вашата нарачка
DEN 899.20
Залиха:

Промашува фустани во големина А (8-10-12-14-16-18), Нов изглед на шема #6867. Вклучен број на погледи : 5. Дизајниран во Велика Британија, произведен во САД. Инструкциите се напишани на англиски, шпански и француски. Предложени ткаенини : мешавини од памук и памук, гингам, перење памук, дамаск, пик, сатеен, очила, свилени и типови свила, креп, свилен постелнина, сатен, шантунг, тафета, ленти и ленени мешавини; Оставете дополнителна ткаенина за совпаѓање на карирани или ленти. Промашува фустани во големина А (8-10-12-14-16-18), Нов изглед на шема #6867. Вклучен број на погледи : 5. Дизајниран во Велика Британија, произведен во САД. Инструкциите се напишани на англиски, шпански и француски. Предложени ткаенини : мешавини од памук и памук, гингам, перење памук, дамаск, пик, сатеен, очила, свилени и типови свила, креп, свилен постелнина, сатен, шантунг, тафета, ленти и ленени мешавини; Оставете дополнителна ткаенина за совпаѓање на карирани или ленти. Промаши шема за шиење на фустани и јакна. Модел на нов изглед 6867, дел од колекцијата на нов изглед пролет 2009 година. Шема за 5 погледи. За големини А (8-10-12-14-16-18).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата