Органски памук за залив на Харп - Објавена точка

Органски памук за залив на Харп - Објавена точка

Достапно за вашата нарачка
DEN 1113.60
Залиха:

Кадифено органски памук : Направено со супер мека мешавина од 95% органски памук + 5% спандекс, нашите новороденчиња се дизајнирани да бидат безбедни и здрави за новата и чувствителна кожа на вашето бебе. Ние се обврзуваме да користиме GOTS овластен органски памук, водечки стандард за животна средина за органски текстил, бидејќи секогаш е без штетни токсини и хемикалии, вклучувајќи олово, фталати, рестарти на пламен и тешки метали. Мека како облак : Направено со бои базирани на вода, нашето органско ќебе за swaddle нуди совршена количина на истегнување и удобност за вашата најслатка. Етички изработени во Индија : Свитката и детскиот труд секогаш. Ние ги цениме луѓето што ги прават, родителите што ги купуваат и бебињата што ги носат. * Висококвалитетни, парчиња од наследство : Нашите безвременски, минимални и органски ќебиња се направени со најлесна ткаенина за деликатната кожа на вашето бебе-следната најдобра работа за грицките од кожа до кожа. * Совршен подарок : Нашите ќебиња на Swaddle се прекрасно основно бебе основно, совршено за секоја прослава, вклучувајќи тушеви за бебиња, родендени или подарок за новороденче. Кадифено органски памук : Направено со супер мека мешавина од 95% органски памук + 5% спандекс, нашите новороденчиња се дизајнирани да бидат безбедни и здрави за новата и чувствителна кожа на вашето бебе. Ние се обврзуваме да користиме GOTS овластен органски памук, водечки стандард за животна средина за органски текстил, бидејќи секогаш е без штетни токсини и хемикалии, вклучувајќи олово, фталати, рестарти на пламен и тешки метали. Мека како облак : Направено со бои базирани на вода, нашето органско ќебе за swaddle нуди совршена количина на истегнување и удобност за вашата најслатка. Етички изработени во Индија : Свитката и детскиот труд секогаш. Ние ги цениме луѓето што ги прават, родителите што ги купуваат и бебињата што ги носат. * Висококвалитетни, парчиња од наследство : Нашите безвременски, минимални и органски ќебиња се направени со најлесна ткаенина за деликатната кожа на вашето бебе-следната најдобра работа за грицките од кожа до кожа. * Совршен подарок : Нашите ќебиња на Swaddle се прекрасно основно бебе основно, совршено за секоја прослава, вклучувајќи тушеви за бебиња, родендени или подарок за новороденче. Cove на Харп е органска колекција за основи за бебиња, создадена од основачот, Кристен, инспирирана од нејзините три ливчиња. Ние нудиме свежи, минимални дизајни кои се меки меки за новата и чувствителна кожа на вашето слатко бебе. Нашето срце е да понудиме безвременски парчиња од наследство користејќи го највисокиот стандард на органски памук-следната најдобра работа на грицките од кожа до кожа.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата