Оригинално сликарство со батик уметност на памук, ориентален воин змеј 'од Агунг

Оригинално сликарство со батик уметност на памук, ориентален воин змеј 'од Агунг

Достапно за вашата нарачка
DEN 2.67
Залиха:

Автентична рака нацртана батик сликар на памук. Лично потпишано од уметникот. Едно и единствено уникатно парче. Малезискиот премиер поседувал слична слика од истиот уметник. Традиционална техника на батик кантинг. Тагови : бел, змеј, мит, огнена топка, облак, скала, кина, кинески, фенг шуи Опис : Ова уникатно и ексклузивно сликарство на батик на памук е деликатно нацртано со употреба на методите „кантинг“ и „тулис“, при што е пренесен топол восок украсно на памучна крпа, а потоа живописно насликана од мајсторот Батик уметник, Агунг. Дишење оган, шарен змеј го скалира планинскиот врв и се протега кон небото. Занаетчијата ја наслика оваа батичка слика користејќи кинеска визија за митското суштество и го поттикнува присуството на погрешно застрашувачки змеј. Ibrивописни обрасци и живописни бои се користат за овој господар на сите елементи на природата. Змејот е најкорисен во врска со славата, угледот и кариерата. Материјал = памук *Рамката не е вклучена и се користи само за илустративни цели. Димензии : Ширина x Висина = 150см x 45см тежина (грамови) = 47.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата