Откријте Adapt 30 Dect Dect Dect Wireless Office слушалки | Префрлете се помеѓу единечен и двоен звучник | Компатибилен со Polycom, Avaya, Yealink и 98% од телефоните со канцелариски биро за канц

Откријте Adapt 30 Dect Dect Dect Wireless Office слушалки | Префрлете се помеѓу единечен и двоен звучник | Компатибилен со Polycom,

Достапно за вашата нарачка
DEN 4639.84
Залиха:

Подолга и поголема флексибилност : Ова е единствената Dect безжична слушалка која вклучува и единечна и двојна лента за глава на звучникот за да се префрли помеѓу. Ова ви дава поголема флексибилност во стилот на носење и подолга слушалка, така што ако се пробие лентата за глава, нема потреба да ги замените целата слушалка. Едноставно купете ефтина лента за глава. Corned Desk Theper & Computer Connection : Off the Box можете беспрекорно да се префрлате помеѓу телефоните со кабелски биро (Поликом, Аваја, Мител, АТ & Т, Јаинк и многу други) и компјутерски апликации (зумирање, тимови рингцентрал и многу други) *Не е компатибилно со безжични телефони. Безжична слобода : Оценето до 350 метри безжичен опсег и 8 часа батерија. Добивате 10x опсегот во споредба со повеќето слушалки за Bluetooth. Цел ден удобност : Без разлика дали ја користите единечната или двојната лента за глава на звучникот, ќе имате исклучително лесни и прилагодливи слушалки со многу перница за целата дневна удобност. Мир на умот : Вие сте опфатени со 3-годишна гаранција за да се осигурате дека сте заштитени- 3x стандардот на индустријата. Ако лентата за глава се пробие во иднина на други слушалки, треба да ја исфрлите главата и да купите нова. На Adapte 30, едноставно купете ефтина замена на лентата за глава и се вративте во бизнисот. Наместо да нарачате повеќе различни слушалки, Adapt 30 ги покриваше и двете опции за носење за да се префрлите помеѓу. Ова е уште подобро кога имате тим на луѓе затоа што тие тогаш имаат флексибилност да изберат стил на носење најдобро за нив. База за полнење. База за полнење. Откриениот Adapt 30 е исклучително лесен за употреба, е лесен за целата дневна употреба и звучи одлично за вашите деловни повици и состаноци. Повеќето слушалки дозволуваат само еден стил на носење. Или единечен или двоен звучник. Откријте Adapt 30 ги вклучува и двете опции за носење за да изберете помеѓу. Ова е корисно од две причини. Без разлика дали имате поликом, Yealink, Grandstream, AT&T, Mitel, Fanvil и многу други, Discover Adapt 30 е компатибилен и исклучително лесен за поставување.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата