Пацифика Цреша Бомба Цреша Образ Прашоци Жени 0.5 мл

Пацифика Цреша Бомба Цреша Образ Прашоци Жени 0.5 мл

Достапно за вашата нарачка
DEN 80.00
Залиха:

Оваа палета на прашоци за образи вклучува четири универзални нијанси совршени за сите тонови на кожата. Цвета со минерални нагласувања во боја на цреша и руменила од розови, природни и цреши тонови. Може да се користи за сите типови на кожа. Палета на образи што цвета со минерални бои внесени во цреша и руменила од розови, природни и цреши тонови. ЦРЕША ДУХОВИ РОЗОВА МЕСЕЧИНА ОГАН ОСВЕТЛЕНА КРАЛИЦА На Бучава Состојки Сакаме Кокос Дива цреша Природни минерали Истакнувајќи Ги Деталите За мика Направени во САД Со Најдобрите состојки На глобално ниво Состојки Мика, кокос нуцифера (кокос) екстракт од овошје, лауроил лизин, изостеарил неопентаноат, каприлик/капричен триглицерид, дихептил сукцинат, каприлојл ГЛИЦЕРИН, КОПОЛИМЕР НА СЕБАЦИН КИСЕЛИНА, НАТРИУМ Бензоат, цинк стеарат, силика, Дл-АЛФА ТОКОФЕРИЛ ацетат, екстракт од кора од прунус серотина (дива цреша), парфем (природен). Може да содржи : титаниум диоксид (CI 77891), железни оксиди CI 77491, CI 77492, CI 77499), калај оксид (CI 77861). Повремено ги ажурираме формулите за да се осигураме дека сме што е можно чисти и ефективни. Ве молиме погледнете ја листата на состојки на пакетот со производи што ги добивате за најсовремената листа на состојки.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата