Паметен Пулсен Полнач За Батерии, Одржувач За Поправка На Автомобилски Пулс со Вентилатор за Ладење за 4ах-100ах Врла Батерија

Паметен Пулсен Полнач За Батерии, Одржувач За Поправка На Автомобилски Пулс со Вентилатор за Ладење за 4ах-100ах Врла Батерија

Достапно за вашата нарачка
DEN 380.00
Залиха:

Спецификации : влезниот напон на полначот е 110-240 V, а излезниот напон е 13,8-15,5 V, со стабилни перформанси и ефикасно и сигурно работење. Висока ефикасност : Паметниот пулсен полнач за батерии усвојува технологија на пулс со висока и ниска фреквенција, која има добар ефект на активирање и обновување на батериите со поднапон и долго време на мирување и има висока работна ефикасност. Применлива батерија : погодна ЗА батерија 4АХ-100АХ ВРЛА, која не е погодна за литиумска батерија, ве молиме обрнете внимание при купувањето. Откривање на батеријата : откријте го напонот и моќноста, поврзете ја батеријата без приклучување на напојувањето, можете да го прикажете преостанатиот напон и моќност на батеријата, а функциите за работа на лцд-екранот и копчето ќе бидат попогодни. Вентилатор за ладење : полначот е опремен со вентилатор за ладење за заштеда на енергија, алуминиумски радијатор и голем излез за воздух на решетката. Ефектот на ладење е добар, што може да ја намали загубата на опремата и да го продолжи работниот век. Спецификација : Тип На Ставка : Модел На Полнач За Батерии : 12v Влезен Напон : 110-240v Излезен Напон : 13.8-15.5 V Апликација : 4ah - 100ah Vrla Батерија (не е погодна за литиумска батерија) Пакет : 1 x Полнач за Батерии 1 x Упатство за Употреба.

Кон својствата

Item Type:
Battery Charger
Model:
12V
Input Voltage:
110-240V
Output Voltage:
13.8-15.5V
Application:
4AH-100AH VRLA Battery (Not suitable for lithium battery)
Package:
1 x Battery Charger:
1 x User Manual:

Најдобри предлози во категоријата