Паметниот конец на д -р Тунг, 30 г.

Паметниот конец на д -р Тунг, 30 г.

Достапно за вашата нарачка
DEN 905.60
Залиха:

Природно проширување на конецот-Нашиот природен конец е проширен восок на восочен стоматолошки конец, дизајниран да влезе во оние тешко достапни простори. Се протега и се проширува за да ги исчистите забите подобро со клинички докажано 55%. Силен, но нежен конец-нашиот проширен и нежен конец е помек на прстите, но тешко до тешко достапни простори. Лесно ги чисти и тесните и пошироките простори - оставајќи ги забите до 55% чистач и се насмевнувате подолго. Копчиња со вкус на кардамон - нашиот премија конец е природно зачинет со кардамон, оставајќи ви со пријатно чувство на свежо чиста уста. Исто така, тоа е природно ослободено од алергени и без BPA, PTFE и петрохемиски восок. Нежно на непцата - за разлика од другите конец без пролет што често може да му наштети на непцата, овој револуционерен конец е дизајниран да биде понежен на непцата. Тоа е перница-мека, истегната и може да се исчисти тешко за да достигне места. За нас - нашите производи пораснаа од страст да донесат здрави насмевки природно. Од нашиот почеток, Дртунг е на водечки раб преку обезбедување иновативни производи за посвеж здив и поздрави насмевки. Паметниот природен кардамон на д -р Тунг се користи за отстранување на плакетата. Се протега и се проширува во интердентални простори за да се исчисти подобро. Овој конец со високи перформанси е погоден за секого, луѓе со тесни простори, пошироки простори, па дури и загради.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата