Паркер Пп8мтс6 Вистински Печат Притисни-За-Поврзување На Сите Пластични Фда Во Согласност Фитинг, Цевка До Цевка, Полипропилен, Притисни-За-Поврзување Филијала Мет?

Паркер Пп8мтс6 Вистински Печат Притисни-За-Поврзување На Сите Пластични Фда Во Согласност Фитинг, Цевка До Цевка, Полипропилен,

Достапно за вашата нарачка
DEN 0.33
Залиха:

Зафаќање на забите достапни во нерѓосувачки челик или со и инженерски термопластичен раб на залак. Ацетал, полипропилен и кинар материјал на телото. Инженерскиот О-прстен ја зголемува компресијата на заптивката на цевката. Епдм печат во ацетал и полипропилен, флуоројаглерод во кинар материјал. Фда во согласност. Паркер вистинските фитинзи за заптивки се произведени од материјали во согласност со ФДА и СЕ НСФ-51 наведени за контакт со храна. Сивите ацетални фитинзи ги исполнуваат барањата НА НСФ-61 за вода за пиење. Произведен Од Паркер, произведен во Соединетите држави.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата