Пена Лумбална Подлога За Поддршка - Големина Ц: Делови Со Голема Замена Компатибилни Со Херман Милер Класичен Аерон Стол - Црна Ergономска Перница За Удобност При Бол

Пена Лумбална Подлога За Поддршка - Големина Ц: Делови Со Голема Замена Компатибилни Со Херман Милер Класичен Аерон Стол - Црна

Достапно за вашата нарачка
DEN 383.20
Залиха:

Држете Ја Болката Во Грбот Подалеку-ergономскиот дизајн на оваа подлога за лумбална перница помага да се одржи правилното држење на седењето и усогласувањето на ' рбетот. Ова за возврат помага да се спречи напрегање на грбот, рамото и вратот. Различни Нивоа На Поддршка И Удобност - оваа лумбална перница за поддршка може да се прилагоди вертикално преку опсег на висина од 5 1/2 инчи. Подлогата што се превртува е дебела 2-3/4" од едната страна и дебела 2 - 1/4" од другата страна. Сигурни Делови За Замена-Внатре во овој лумбален клин за вашиот компатибилен Стол Херман Милер се материјали со врвен квалитет. Останува цврсто долго време и нема лесно да се израмни дури и со редовна употреба. Без Лизгање Или Движење-Нашите лумбални влошки се компатибилни со широко користениот officeономски канцелариски стол На Херман Милер Аерон. Тие доаѓаат во големина " Б " или Средно. Направени за да одговараат, овие нема да се лизгаат или испуштаат дури и скокачки излез. Лесно За Инсталирање-Инсталирањето на овој лумбален додаток на вашиот стол е брзо и лесно. Само лизнете го во патеката на задниот дел од столот и ќе завршите! Нема комплицирани поставувања или алатки потребни!. Дали ве боли грбот откако ќе седите подолго време? Да се биде врзан за работа на биро често бара долго седење во текот на денот. Почесто отколку не, ова резултира со болки и болки во долниот дел на грбот, како и во рамената и вратот. Во многу случаи, лошото држење на седењето е виновникот бидејќи предизвикува голем стрес и напрегање на ' рбетот, опашката и мускулите на грбот. Тоа, рече, она што ви треба е едноставен, но навистина ефикасен уред кој може да ви ја обезбеди поддршката што му е потребна на вашето тело седите додека седите. Уживајте во поудобен и безболен ден на работа или дома со Подлогата За Лумбална Поддршка од Пена! Оваа лумбална подлога за поддршка е компатибилна Со Класичните аеронски officeономски канцелариски столчиња Херман Милер и може да се користи за замена на потпорната перница што доаѓа со единицата. Инсталирањето на вашиот стол може да помогне да се олесни болката поврзана со лошото држење на седењето. Изработена од пена со врвен квалитет и целосно прилагодлива, оваа лумбална подлога ви овозможува да уживате во исклучителна поддршка и удобност за грбот. Соодветно се компресира, следејќи ја природната кривина на ' рбетот и лаците на грбот. Можете лесно да ја поместите подлогата нагоре или надолу за да обезбедите поддршка таму каде што ви е најпотребна. За чистење на лумбалната подлога, едноставно избришете ја со мека крпа и благ детергент. После тоа, исплакнете ја со чиста вода и оставете ја темелно да се исуши пред употреба. За да спречите каква било штета, не користете груби детергенти за чистење на уредот. Еве повеќе детали за нашата лумбална перница за поддршка : - Доаѓа во професионална графитна боја - за домашна и канцелариска употреба-Извонредна вредност за парите Надградете го столот и олеснете ја секоја секунда на вашето седиште на грб. ДОДАДЕТЕ Ја Лумбалната Подлога ЗА Поддршка НА Пена ВО ВАШАТА кошничка ДЕНЕС!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата