PENTAX Батерија ЗАФАТ D-BG8 Црна За Pentax K-3 III Предводник DSLR Отпорни На Прашина И Отпорни На Временски Услови Изградба Со Капацитет Да Се Одржи Дополнителни D-LI90 Батерија

PENTAX Батерија ЗАФАТ D-BG8 Црна За Pentax K-3 III Предводник DSLR Отпорни На Прашина И Отпорни На Временски Услови Изградба

Достапно за вашата нарачка
DEN 2.00
Залиха:

Зголемена стабилност на камерата и хоризонтално и вертикално, особено со подолги телефото пентакс леќи. Поддржува употреба на дополнителна литиум-јонска батерија НА Полнење Д-ЛИ90 продадена одделно. Батеријата може да се полни додека сте внатре во стисокот кога поставката за приоритет на батеријата е поставена во менито за поставки на камерата. Поддржува складирање на дополнителна мемориска картичка во фиоката за батерии. Конструкцијата отпорна на прашина / отпорна на временски услови обезбедува висока употреба и функционалност дури и во лоши временски услови. Прибл. 135 х 48 х 74,5 (мм) / Прибл. 275гр. [што има во кутијата] држач За Батерија, капаче за контакт. [Зафат на батеријата ЗА PENTAX K-3 MARK III] Се постигнува Поцврсто држење на камерата за време на снимањето со вертикална положба, а со вметнување батерии и во фотоапаратот и во држачот на батеријата, бројот на снимени слики е значително зголемен. [Батерија] литиум-јонска батерија НА Полнење Д-ЛИ90 Батеријата се продава одделно. [Полнење на батеријата] батеријата во внатрешноста на зафатот на батеријата може да се полни со држачот на батеријата прикачен на камерата. Во тој случај, ќе се полни од комплетот батерии за приоритетна употреба во менито за поставување камера "поставка За Држење На Батеријата". Светилката за само-тајмер трепка двапати по ред околу секои 5 секунди кога батеријата на страната на камерата е изгорена, и три пати по ред кога батеријата во батеријата е наполнета. Батеријата може да се користи со вметнување или во камерата или во држачот на батеријата. [Отпорна на прашина / конструкција отпорна на временски услови] конструкцијата отпорна на Прашина / отпорна на временски услови се нанесува на делот од копчето, делот од зглобот на телото, делот за отворање / затворање итн. [Димензии / Тежина] Прибл. 135 х 48 х 74,5 (мм) / Прибл. 275гр [што има во кутијата] држач За Батерија, капаче за контакт.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата