Писфун костум за дожд, лесна мека облека за дожд, водоотпорна дише 2 парчиња опрема за дожд

Писфун костум за дожд, лесна мека облека за дожд, водоотпорна дише 2 парчиња опрема за дожд

Достапно за вашата нарачка
DEN 705.60
Залиха:

полиестер. Увезени. Затворање на патент. Машинско миење. 【100% водоотпорен】 Писфун костум за дожд е загарантирана 100% водоотпорен поради полиестер обложени со DWR и целосно прислушувани запечатени шевови. Отпорност на вода (WR) : 10000мм/h2o. 【Лесна и мека најновата мазна полиестерска ткаенина на Писфун го прави овој дожд костум помек и полесен. Целиот костум за дожд тежи само 660g, што го прави удобно за работа, слободно време или спорт на отворено. 【Подобрена дишеност】 Единствената ткаенина на Писфун може да овозможи големи честички на молекулите на воздухот да поминат слободно, што ја зголемува дишењето, додека ги одржува своите 100% водоотпорни својства. Пропустливост на влагата на пареата (MVP) : 3000g/㎡/24h. Design Дизајн на лесен за корисници】 Двата џебови со голем капацитет со водоотпорен патент може да ги задоволат вашите дневни потреби за складирање; Прилагодливите манжетни, полите, аспираторот може максимално да го задржат дождот; Лесно е да се носи и чува со торбата за складирање. Аспираторот може да се влече во јаката за секојдневно носење. 【Совршено за на отворено】 Оваа водоотпорна опрема за дожд е совршена за секојдневно работење, риболов, пешачење, кампување, надвор од патот, велосипедизам, голф, фарма работа и така натаму. Ние даваме се од себе за да ви обезбедиме најдобро, секогаш можете да се потпрете на Piscifun.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата