Поглед На Мостот Менхетен Ноќе

Поглед На Мостот Менхетен Ноќе

Достапно за вашата нарачка
DEN 0.33
Залиха:

Фотографите на "Емпајер Стејт" ја прифатија демократизацијата на медиумот во 21 век, градејќи дух на соработка и конкуренција со заедничко снимање и постојано споделување на нивната уметност во реално време. Тие допираат во поп сензибилитетот Наa На Интернет, создавајќи впечатливи слики од урбани сцени кои го доловуваат нивниот имиџ-заситен, високо-енергетски, хипер-брзински свет. "Империја Држава" се повлекува од тоа живописно, динамично движење, презентирајќи ја неодамнешната работа на дванаесет Њујоршки уметници и ни овозможува да го видиме градот низ нивните очи.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата