Полски сет на гел DND - 1 секој од полски црвен гел и црвен лак за нокти, 430 Ferrari Red, 0,5 fl Oz

Полски сет на гел DND - 1 секој од полски црвен гел и црвен лак за нокти, 430 Ferrari Red, 0,5 fl Oz

Достапно за вашата нарачка
DEN 206.40
Залиха:

Боја на комплет за нокти на гел : Ferrari Red #430 - Наградувана, DND Signature Classic црвена сенка „Совршено црвено“. Она што го добивате : Дуо пакет со соодветни бои од 1 секоја од : 15 ml/.05 fl Oz Gel Nail лак и 15 ml/.05 fl Oz лак. Професионален гел лак трае до 3 недели без чипс или пилинг. Впие целосно за само 10 до 15 минути. Одлична кутија за подароци за комплет Мани ПЕДИ Постави за или пат или дома маникир и педикири. Веган, без суровост, нетоксична 8-без формула-без формалдехид, толуен, дибутил фталат, смола од формалдехид, камфор, етил тосиламид, ксилен, трифенил фосфат и состојки добиени од животни. Боја на комплет за нокти на гел : Ferrari Red #430 - Наградувана, DND Signature Classic црвена сенка „Совршено црвено“. Она што го добивате : Дуо пакет со соодветни бои од 1 секоја од : 15 ml/.05 fl Oz Gel Nail лак и 15 ml/.05 fl Oz лак. Професионален гел лак трае до 3 недели без чипс или пилинг. Впие целосно за само 10 до 15 минути. Одлична кутија за подароци за комплет Мани ПЕДИ Постави за или пат или дома маникир и педикири. Веган, без суровост, нетоксична 8-без формула-без формалдехид, толуен, дибутил фталат, смола од формалдехид, камфор, етил тосиламид, ксилен, трифенил фосфат и состојки добиени од животни. Полски за гел DND и лак за појавување. Нашиот премиум гел полски има супериорна пигментација и покриеност. Полскиот гел трае до 3 недели без чипс или пилинг, и се впива целосно за само 10 - 15 минути. Дуо Пак содржи : Појавување на бои од 1 секоја од : 15мл/.05 fl Oz гел лак за нокти и 15 ml/.05 FL Oz Lacquer Инструкции : Следејќи го професионалниот систем за гел со 3 чекори : Полските гелови треба да се излечат под LED светилка, користена со основниот гел и горниот гел. Совпаѓање на лак за нокти треба да се исуши воздухот. 1. Почнувајќи со целосно чисти и подготвени нокти, нанесете единечен слој на DND основен гел и лекувајте 30 секунди во LED светилка 2. Нанесете еден тенок слој на боја на гел и лекувајте за 30-45 секунди во LED светилка 3. Нанесете го вториот тенок слој на боја на гел и лек за 30-45 секунди во LED ламба 4. Нанесете го горниот слој на DND без чистење и лекување за 30 секунди во LED ламба 5. Нанесувањето на дебели слоеви на боја на гел може да резултира во нерамномерен лек што доведува до чипс и пилинг. Осигурете се да хидрирате секој ден со навлажнување на кутикулите.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата