Полу-чиста силиконска гумена ролна на силиконска висина во САД, без лепило, 50A, 1/8 Висина, ширина 36, должина од 8

Полу-чиста силиконска гумена ролна на силиконска висина во САД, без лепило, 50A, 1/8 Висина, ширина 36, должина од 8

Достапно за вашата нарачка
DEN 0.67
Залиха:

Форма : ролна; Материјал : силикон; Одделение : храна; Дурометар : 50А; Тип на поддршка : обична. Дебелина : 1/8 "; ширина : 36"; Должина : 8 стапки Боја : Полу-јасен; Текстура : мазна. Јачина на затегнување : 1.200 psi; Издолжување : 5; Јачина на солза : 23 N/mm; Компресија за компресија : 0,3; Густина : 1,25 g/cm3. Опсег на температура : -80 ° до 450 ° F; Спецификации се сретнаа : ASTM D2000 GE 508, FDA 21 CFR 177.2600, MIL-A-A-59588 Type 2 A. Продавници за продавници; Автомобилско гориво-инјектирање-добро-над-воздух-надлежби. Продавници за продавници; Автомобилско гориво-инјектирање-добро-над-воздух-надлежби. Оваа формулација е посилна и потрајна од стандардната силикона за побитни апликации. Исто така е направен од материјали за поплаки на ФДА за храна, пијалоци и фармацевтски апликации. Силиконот може да издржи високи температури и има одлични својства за атмосфера. Исто така, има низок сет на компресија во споредба со другите гуми, така што се повлекува во форма, дури и по проширена компресија.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата