Поправка на вметнувања со навој со навој 142 парчиња, навојни инсерти за прислушување на инсерти со алатки со алатки од не'рѓосувачки челик од типот на хеликоил.

Поправка на вметнувања со навој со навој 142 парчиња, навојни инсерти за прислушување на инсерти со алатки со алатки од не'рѓосувачки

Достапно за вашата нарачка
DEN 702.40
Залиха:

【Инсерти од не'рѓосувачки челик】 се изработени од не'рѓосувачки челик со голема јачина и отпорност на абење, челична жица во форма на дијаманти ги прави полесни за употреба. 【Мулти-големина】 Постојат 7 видови на инсерти во секој сет од M3-M12 и алатки во соодветна големина за да ги задоволите вашите различни потреби. 【Одделена пакување кутија】 Сите инсерти и алатки за навој се добро спакувани во сопствените мрежи во случај на хаос и удобно за складирање. 【Принцип на работа】 Овој сет за поправка на конецот може да се стави во дупката за завртки на работното парче, како што е алуминиумска легура за да се формира стандардна внатрешна нишка со голема јачина, отпорност на абење и голема прецизност. 【Широки апликации】 Овој сет за поправка на навој може широко да се користи за опрема за прекинувач со висок напон, микробранова комуникација, автомобилски делови, прецизни делови од воздушна вселена, електронски производи, воздушна опрема, радијатори и сл. Јачина и отпорност на абење, челична жица во форма на дијаманти ги прави полесни за употреба. 【Мулти-големина】 Постојат 7 видови на инсерти во секој сет од M3-M12 и алатки во соодветна големина за да ги задоволите вашите различни потреби. 【Одделена пакување кутија】 Сите инсерти и алатки за навој се добро спакувани во сопствените мрежи во случај на хаос и удобно за складирање. 【Принцип на работа】 Овој сет за поправка на конецот може да се стави во дупката за завртки на работното парче, како што е алуминиумска легура за да се формира стандардна внатрешна нишка со голема јачина, отпорност на абење и голема прецизност. 【Широки апликации】 Овој сет за поправка на конецот може да се користи за опрема за прекинувач со висок напон, комуникација со микробранови, автомобилски делови, прецизни делови од воздушна вселена, електронски производи, воздушна опрема, радијатори, итн. Спецификација : Состојба : 100% сосема нов материјал : не'рѓосувачки челик Тежина : приближно. Список на пакети со пакети од 27.7.7oz : 20pcs m3*0.5*2d 20pcs m4*0,7*2d 20pcs m5*0.8*2d 20pcs m6*1.0*2d 20pcs m8*1.25*2d 10pcs m10*1,5*2d 10pcs m12*1,75*2d 1pcs ST3*0.5 1 Pcs ST4*0.4 1 Pcs ST5*0.8 1 Pcs ST6*1.0 1 Pcs ST8*1.25 1 Pcs ST10*1.5 1 Pcs ST12*1.75 7 Pcs Hole Drill(M3 M4 M5 M6 M8 M10 M12 in each one) 7 Pcs Installing Head(M3 M4 M5 M6 M8 M10 M12 во секоја) рачка за инсталирање 1pcs.

Кон својствата

Condition:
100% Brand New
Material:
Stainless Steel
Weight:
Approx. 785g / 27.7oz
 :
Package List:
20pcs M3*0.5*2D   :
20pcs M4*0.7*2D  :
20pcs M5*0.8*2D    :
20pcs M6*1.0*2D   :
20pcs M8*1.25*2D   :
10pcs M10*1.5*2D      :
10pcs M12*1.75*2D      :
1Pcs ST3*0.5     :
1Pcs ST4*0.4     :
1Pcs ST5*0.8     :
1Pcs ST6*1.0     :
1Pcs ST8*1.25 :
1Pcs ST10*1.5      :
1Pcs ST12*1.75       :
7Pcs Hole Drill(M3 M4 M5 M6 M8 M10 M12 in each one):
7Pcs Installing Head(M3 M4 M5 M6 M8 M10 M12 in each one):
1Pcs Installing Handle:

Најдобри предлози во категоријата