Поврзано пролетно Рејмонд T41030 Продолжение Пролет, 302 не'рѓосувачки челик, метрика, 6 мм ОД, 0,55 мм големина на жица, бесплатна должина од 30,4 мм, должина од 86,6 мм, 7,9 N кап?

Поврзано пролетно Рејмонд T41030 Продолжение Пролет, 302 не'рѓосувачки челик, метрика, 6 мм ОД, 0,55 мм големина на жица, бесплатна

Достапно за вашата нарачка
DEN 304.80
Залиха:

Малку магнетски не'рѓосувачки челик 302 по ASTM A313 за поголема отпорност на корозија од челична музичка жица. Комплетна јамка за пресврт завршува за безбедно прицврстување. Капацитет на оптоварување од 7,9 Newtons. Максимална работна температура од 500 степени F (260 степени Ц). Пасивирани за засилена отпорност на корозија. Оваа продолжена пролет е изработена од не'рѓосувачки челик 302 и има надворешен дијаметар (ОД) од 6 милиметри и големина на жица од 0,55 милиметар. Изработено е од малку магнетски не'рѓосувачки челик 302 за поголема отпорност на корозија отколку челична музичка жица. Пролетните краеви се целосни јамки за пресврт за безбедно прицврстување. Оваа пролет има капацитет на оптоварување од 7,9 onутни, и максимална работна температура од 500 степени F (260 степени Ц). Површината е пасивирана за засилена отпорност на корозија. Оваа пролет од не'рѓосувачки челик 302 го исполнува американското општество за тестирање и материјали (ASTM) стандард A313 за обезбедување на квалитет. Продолжувачките извори се спирални (спирални) извори на отворена калем кои нудат отпорност на сила на напнатост или оптоварување, применети по оската на пролетта. Кога товарот е поставен на пролетта за продолжување, што го прави подолго, пролетта се повлекува наспроти товарот за да се врати во првобитната должина. Овие извори се користат во различни апликации, вклучувајќи автомобилски мотори, големи уреди, медицински уреди, електроника и чувствителни мерни инструменти.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата