Прекинувач за мини коло CNHKAU DZ47 63A 80A 100A 125A MCB 10KA КАПАЦИЈА ЗА КАПАЦИЈА Минијатурен прекинувач за воздух 1P 2P 3P 4P ласерско печатење

Прекинувач за мини коло CNHKAU DZ47 63A 80A 100A 125A MCB 10KA КАПАЦИЈА ЗА КАПАЦИЈА Минијатурен прекинувач за воздух 1P 2P 3P

Достапно за вашата нарачка
DEN 0.67
Залиха:

Заштита на електрична енергија : Инсталацијата е едноставна и удобна за употреба, што ефикасно ги штити електричните уреди. Школка е изработена од ретардант на пламен на компјутер; може да се користи со прекинувачот на колото на кутијата за дистрибуција. Ефект на заштита на гром : Спречете ја опасноста од гром, заштити безбедност, брз одговор, добар ефект на заштита на гром. Квалитетни материјали : Користејќи квалитетни материјали, силни и издржливи, има долг животен век. Широко користено : широко користено во работилници, кутии за набудување на отворено, компании, домаќинства, тој е погоден за новиот систем за производство на соларна енергија на енергија и ја штити струјата на молња поврзана со цевката, директната молња или друг моментален пренапон. Прекинувачот на колото DZ47-100 има карактеристики на прекрасен изглед, мала големина, мала тежина, одлични перформанси, сигурен, капацитет на кршење, брзо тропање, инсталација на железница и други карактеристики; Школка и компоненти со ретардант на пламен и отпорен на влијание, долг животен век, главно користен за AC 50 Hz, униполарна 230 V, втора, третина и квадропола 400 V; Оценената струја од 63А до 125А се користи како преоптоварување и заштита од краток спој на електричната линија, но исто така може да биде во нормална состојба.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата