Премиерот Линија 9168812 Приклучок Капа Завртки, Копчето Главата, Хексадецимален Диск, #8-32 Х 1/4 во, Одделение 18-8 Нерѓосувачки Челик,

Премиерот Линија 9168812 Приклучок Капа Завртки, Копчето Главата, Хексадецимален Диск, 8-32 Х 1/4 во, Одделение 18-8 Нерѓосувачки

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.67
Залиха:

Големина : #8-32 Х 1/4 инчи. Копче Главата, Хекс (Ален) Возење. Инсталира со помош На ален клуч. Може да се користи во тесни простори каде што можеби нема простор за приклучна алатка или клуч. Често се користи во машини, алатки и умира. Тип на конец : Груб, Класа На Конец : УНЦ-3А, Стил На Точка : Тап. Завртките на капачето на главата на штекерот имаат точки на чаши кои произведуваат тенок раб што копа во тврди површини за сигурно држење. Заоблената глава има расцепен надворешен обем со внатрешен хексадецимален погон. Користете ален клуч (хексадецимален клуч) за да го прицврстите потребниот вртежен момент по потреба. Должината се мери од под главата до основата на точката на чашата.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата