Прицврстувач за тврдоглави 014973122492 Ореви од капа на желади, 1/4-20, парче-20

Прицврстувач за тврдоглави 014973122492 Ореви од капа на желади, 1/4-20, парче-20

Достапно за вашата нарачка
DEN 270.56
Залиха:

Дијаметар : 1/4 ". Материјал : месинг. Заврши : цврст месинг. Тип на возач : 7/16" клуч. Тип на нишка : 20 (груб). Дијаметар : 1/4 ". Материјал : месинг. Заврши : цврст месинг. Тип на возач : 7/16" клуч. Тип на нишка : 20 (груб). Ние складираме широк спектар на сврзувачки елементи идеални за многу апликации низ домот, фармата, бизнисот, автомобилот и во индустријата. Повеќето од нашите сврзувачки елементи имаат лесен цинк со челик што дава повеќе финиш отпорна на 'рѓа. Ние, исто така, продаваме обложени и не'рѓосувачки производи за дополнителен отпор на 'рѓа. Ние складираме многу одделенија на сврзувачки елементи кои се движат од низок јаглероден челик до зацврстен, челик третиран со топлина. Не се применуваат сите сврзувачки елементи за сите апликации, затоа бидете сигурни дека темелно ќе се тестираат и да се добие мислење за лиценцирана зграда или овластена зграда или структурен инженер пред да се потпираат на овие сврзувачки елементи за какви било ситуации кога неуспехот би резултирал во оштетување на имотот или лицето.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата